Başkan Altay: “Lgs Sınavı’na Girecek Tüm Öğrencilerimize Başarılar Diliyorum”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 4 Haziran Pazar günü yapılacak LGS Sınavı’na girecek...

Başkan Altay: “Lgs Sınavı’na Girecek Tüm Öğrencilerimize Başarılar Diliyorum”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 4 Haziran Pazar günü yapılacak LGS Sınavı’na girecek tüm adaylara muvaffakiyetler dileyerek, imtihanın öğrencilere, ailelerine ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi imtihana girecek öğrenciler için bir ileti yayımladı.

8 yıllık eğitim maratonunun akabinde 4 Haziran Pazar günü gerçekleşecek imtihanla birlikte, öğrencilerin hayalleri için yeni bir kapı aralayacaklarını tabir eden Lider Altay; “Tüm öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını alacağına inanıyorum. Sizler istikbalimizin yegâne teminatı, sahip olduğumuz en kıymetli hazinesiniz. Allah yolunuzu açık ve aydınlık etsin. İmtihan sonucunuz ne olursa olsun amaçlarınız ve hayalleriniz için çalışmaktan vazgeçmeyin. İmtihan sonuçlarının şimdiden öğrencilerimize, ailelerine ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Başkan Altay ayrıyeten trafikte araç kullanan vatandaşlardan imtihan esnasında gürültü kirliliği oluşturmamaları ve bu bahiste yüksek hassasiyet göstermeleri hatırlatmasında bulundu.

ÖĞRENCİLER, REFAKATÇİLER VE İMTİHAN VAZİFELİLERİ İÇİN TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediyesinin toplu ulaşım araçları imtihana girecek öğrenciler, refakatçiler ve imtihanda vazife alacaklar için fiyatsız olacak. İmtihan günü öğrencilerimizin ulaşımda rastgele bir mağduriyet yaşamamaları için Pazar tarifesine ek seferler eklenirken ulaşımla ilgili her türlü bilgiye atus.konya.bel.tr ve Konya Akıllı Kent Taşınabilir uygulamasından ulaşılabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı