Ankara’da alevlere teslim olan evde baba ve kızı can verdi

Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki 13 katlı apartmanın 7’nci katında yangın başladı. Ahmet Çetin’e (83) ilişkin olan...

Ankara’da alevlere teslim olan evde baba ve kızı can verdi

Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki 13 katlı apartmanın 7’nci katında yangın başladı. Ahmet Çetin’e (83) ilişkin olan konutta kısa müddette büyüyen alevler, tüm meskeni sardı.

Apartmanda oturanlar, meskenlerinden çıkıp durumu itfaiye, sıhhat ve polis gruplarına bildirdi.Adrese sevk edilen itfaiye grupları, yaklaşık 1 saatlik çalışma ile yangını denetim altına alarak söndürdü.

BABA VE KIZ ALEVLERİN ORTASINDA CAN VERDİ

“DAHA EVVEL DE KENDİNİ YAKMAYA ÇALIŞMIŞTI”

Apartman yöneticisi Mehmet Çift, tüpün üstüne taktıkları aygıt nedeniyle yangının çıkmış olabileceğini belirterek, “Hem o ısınma hem de o aygıt olacak iş değil. Onun dışında da Ahmet Amca aslında konutu yakmaya eğilimli biriydi. Daha evvel kendini yakmaya çalışmıştı. Akıl sıhhatini denetim için geçenlerde hastaneye gitmişti. Baba ve kızı meskende vefat ettiler, ikisi birlikte yaşıyordu. Apartmanda daima sorun çıkarıyorlardı. Diğer akrabaları yok” dedi.

“KAPIYI AÇTIĞIMDA KORİDORU GÖREMEDİM”

Apartmanda oturan Turgut Bulut ise, “Sabah saat 06.00 sıralarında binada gürültü sesleri duydum. Daha sonra da duman kokusu aldım. Kapıyı açtığımda koridoru göremedim. Daha sonra apartman yöneticisi yangın olduğunu ve binayı boşaltmamızı istedi. Biz de çabucak dışarı çıktık. Bir mühlet sonra da baba ve kızının öldüğünü duyduk. Amcanın aslında daha evvelden de olayları vardı” formuna konuştu.