Zelenski’nin savaşın başından beri giydiği poları açık artırmada 90 bin sterline satıldı

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski’nin Rusya ile devam eden savaşın başından bu yana giydiği haki...

Zelenski’nin savaşın başından beri giydiği poları açık artırmada 90 bin sterline satıldı

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski’nin Rusya ile devam eden savaşın başından bu yana giydiği haki rengindeki poları, Ukrayna‘ya bağış toplanması maksadıyla bir müzayedede 50 bin sterlinlik açılış fiyatının akabinde 90 bin sterline satıldı.

JOHNSON’A ARMAĞAN EDİLEN SÜRAHİ DE SATIŞA SUNULDU

İngiltere’nin başşehri Londra’da bulunan Christie’s müzayede konutu tarafından yürütülen müzayedede ayrıyeten İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Ukrayna‘nın başşehri Kiev‘e yaptığı ziyareti sırasında kendisine ikram edilen horoz biçimindeki çömlek sürahisi ve Kiev Belediye Lideri Vitaliy Klitschko’nun rehberliğinde bir Kiev çeşidi da satışa sunuldu.

“PAHA BİÇİLENDEN DAHA YÜKSEK BİR FİYATA SATILMASI GEREKİYOR”

Müzayedeyi yöneten İngiltere Başbakanı Johnson, Zelenski’yi “modern vakitlerin en inanılmaz başkanlarından biri” olarak nitelendirerek satışa sunulan kesimlerin kıymet biçilenden daha yüksek bir fiyata gitmesi gerektiğini söyledi. Johnson, “İster Zelenski’nin 50 bin sterlinlik poları için teklif veriyor olun, ister Belediye Lideri Klitschko ile bir Kiev çeşidi için teklif veriyor olun, ben buradan çok daha yüksek teklifler istiyorum. Belediye Lideri Klitschko ile bir Kiev çeşidi yaptım, hoş bir kent. Buna değer” biçiminde konuştu. Johnson, “Bu gece Ukrayna‘yı destekleyin dostlarım, böylelikle büyük antik Avrupa başşehri Kiev bir daha asla tehdit edilemez ve Ukrayna bir defa daha bütün ve özgür olabilir” dedi.