Twitter’da askıya alınan hesaplar gelecek haftadan itibaren açılacak

Sosyal medya platformu Twitter‘ın yeni sahibi Elon Musk, Twitter‘dan yaptığı açıklamada, daha evvel kapatılan hesapların...

Twitter’da askıya alınan hesaplar gelecek haftadan itibaren açılacak

Sosyal medya platformu Twitter‘ın yeni sahibi Elon Musk, Twitter‘dan yaptığı açıklamada, daha evvel kapatılan hesapların durumuna açıklık getirdi.

“AF GELECEK HAFTA BAŞLIYOR”

Paylaşımında Musk, kapatılan Twitter hesaplarının gelecek haftadan itibaren açılacağını vurgulayarak “Halk konuştu. Halkın sesi, Rab’ın sesi. Af gelecek hafta başlıyor.” bildirisini paylaştı.

ANKETTE YÜZDE 72,4 “EVET” DEDİ

Musk, çarşamba günü başlattığı bir ankette, “Twitter, maddeleri çiğnememiş yahut çok fazla istenmeyen ileti paylaşmamış olmaları şartıyla, askıya alınan hesaplara genel bir af teklif etmeli mi?” diye sormuştu. Ankete katılan toplam 3,1 milyon kişinin yüzde 72,4’ü evet karşılığı verirken yüzde 27,6’sı ise hayır oyu kullanmıştı.

TRUMP’IN DA HESABI YİNE AÇILDI

Musk’ın devralmasının akabinde Twitter, ortalarında Eski ABD Lideri Donald Trump, kongre üyesi Marjorie Taylor Greene ve rapçi Kanye West’in bulunduğu daha evvel kapatılan kimi Twitter hesapları kullanıma açmıştı. Twitter, 6 Ocak 2021’deki Kongre baskınının akabinde 9 Ocak 2021’de eski ABD Lideri Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıklamıştı.

Kaynak: AA / Aktüel