İzmir’de Memleketler arası Paylaşım İktisadı Tepesi

1. Milletlerarası Paylaşım İktisadı Doruğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağıyla 15 Kasım’da İzmir’de düzenlenecek. Dorukta demokratik,...

İzmir’de Memleketler arası Paylaşım İktisadı Tepesi

1. Milletlerarası Paylaşım İktisadı Doruğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağıyla 15 Kasım’da İzmir’de düzenlenecek. Dorukta demokratik, şeffaf, etrafa hassas ve israfı reddeden yeni gelişme fırsatları masaya yatırılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin takviyesiyle Paylaşım İktisadı Derneği (PAYDER) tarafından 15 Kasım’da 1. Milletlerarası Paylaşım İktisadı Tepesi düzenleniyor. Ahmed Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki (AASSM) programa İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş. ile İZELMAN A.Ş. de katkı sağlıyor.

Paylaşım iktisadı olarak isimlendirilen yeni iktisat modeli üzerinde durulacak tepede, demokratik, şeffaf, etrafa hassas ve israfı reddeden yeni gelişme fırsatları masaya yatırılacak.

“Zirveyi ve sonuçlarını heyecanla bekliyorum”
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “İnsanlığın sahip olma üzerine konseyi ekonomik modeline alternatif olarak paylaşım iktisadı karşımıza çıkıyor. Biz paylaşım iktisadını önemsiyor ve birinci defa düzenlenen bu doruğa de mesken sahipliği yapıyoruz. Tepeyi ve oradan çıkacak sonuçları heyecanla bekliyorum” dedi.

Programda neler var?
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ve PAYDER İdare Konseyi Lideri İbrahim Aybar’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak tepede gazeteci Emin Çapa “Paylaşım iktisadını neden önemsemeliyiz?” başlığı altında görüşlerini aktaracak. EKAR Kurucu Lideri Vilhelm Hedberg “Ulaşım paylaşımında yeni gelişmeler”, TÜSEV Onursal Lideri Prof. Dr. Üstün Ergüder “Türkiye’de hayırseverliğin gelişimi”, PAYDER İdare Şurası Üyesi Gökhan Turan ile NTN Partners İdare Konseyi Lideri İbrahim Ateş “Paylaşım iktisadında tüzel ve toplumsal altyapı nasıl olmalı”, SHERPA ve DAM Start-Up Studio Kurucusu Yakup Bayrak “NFT ve Blokchain neler getiriyor?”, Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu ve Gazeteci Hakan Çelik “Paylaşım iktisadında elektrikli mobilite” hususlarında fikirlerini lisana getirecek.

Gazeteci Hakan Çelik’in moderatörlüğünü üstlendiği “Ulaşımda Taşıt Paylaşımı” oturumunda ise İZELMAN Genel Müdürü Burak Alp Ersen, Otoplan ve Yoyo İdare Şurası Lideri Mürşit Unat, EKAR Kurucu Lideri Vilhelm Hedberg konuşacak. “Paylaşım iktisadında dijital yapılanma” başlığı altında İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ve i-Wallet Kurucu Ortağı Harun Soylu kelam alacak. SC&P Kurucu Ortağı olan Faika Ergüder’in moderatörlüğünü üstlendiği “Paylaşım İktisadında ‘Luxury Fashion’” oturumunda DCEY Kurucuları Eda Franci ve Seda Aksoy ile DCEY COO’su Ekin Köseoğlu konuşacak. Tepe PAYDER İdare Şurası Lideri İbrahim Aybar’ın kapanış konuşmasıyla sonlanacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı