Tether, Ticari Senetleri Sıfırladı

Tether, 13 Ekim 2022 itibariyle rezervlerinden ticari senetleri çıkardığını ve kelam konusu yatırımları ABD Hazine...

Tether, Ticari Senetleri Sıfırladı

Tether, 13 Ekim 2022 itibariyle rezervlerinden ticari senetleri çıkardığını ve kelam konusu yatırımları ABD Hazine Bonoları (T-Bills) ile değiştirdiğini duyurdu. Tether’in şeffaflığı artırmaya yönelik devam etmekte olan uğraşlarının bir kesimi olan bu duyurunun merkezinde, yatırımcıların korunması olduğuna işaret edildi.

Ticari senetlerin sıfıra çekilmesi, Tether’in tokenlerını piyasadaki en inançlı rezervlerle destekleme konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor. Bu, yalnızca Tether için değil, tüm stablecoin sanayisi için daha fazla şeffaflık ve itimada yönelik bir adım olarak bedellendiriliyor.

Tether, rezervlerini daima olarak gözden geçirerek her 3 ayda bir şeffaflık beyanları yayınlayarak dala öncülük ediyor. Son çeyrek periyotlarda Tether, ticari senetlere olan bağımlılığını daima olarak ve rastgele bir kayba uğramadan azalttığı biliniyor.

Tether, 1 Temmuz’da ticari senet portföyünü kamuoyuna verdiği taahhüt doğrultusunda 3,5 milyar dolar üzere düşük bir düzeye indirme konusunda kaydettiği ilerlemeye ait bir güncelleme yayınlamıştı. 30 Eylül’de ise, ticari senet varlıklarının 50 milyon doların altında olduğunu açıklamıştı.

Bugün bu sayının sıfıra indirilmesi maksadı gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı