İzmir Büyükşehir Belediyesi karavan parklarına düzenleme getiriyor

Karavanlar için 4 farklı nokta önerildi İnciraltı Kent Ormanı’nda uzun müddettir park halinde bulunan, güvenlik...

İzmir Büyükşehir Belediyesi karavan parklarına düzenleme getiriyor

Karavanlar için 4 farklı nokta önerildi

İnciraltı Kent Ormanı’nda uzun müddettir park halinde bulunan, güvenlik ve paklık açısından sorun yaratan karavanlar Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen talep üzerine kaldırılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, sayıları giderek artan karavanlar için 4 ilçede fiyatsız park yeri belirledi.

İnciraltı Kent Ormanı Rekreasyon alanı içerisinde uzun müddettir park halinde bulunan karavanların kaldırılması kararı alındı. Kent Ormanı’na gelen ziyaretçilerin otopark muhtaçlığının karşılanması, güvenlik tedbirleri ve etraf paklığı üzere mevzularda Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 2 Kasım 2022 tarihindeki yazısı doğrultusunda bir çalışma yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 4 ilçede fiyatsız süreksiz karavan park alanı belirledi. İzmir Kamp ve Karavan Derneği ile bir bilgilendirme toplantısı yapılarak karavan park yerleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Zabıta duyuru yaptı

Kent içinde sayıları giderek artan karavanların inançlı ve sağlıklı bir biçimde parklanma yapabilmeleri için belirlenen noktalar İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından İnciraltı Kent Ormanı’ndaki karavan sahiplerine bildirildi. Zabıta ve Vilayet Emniyet Müdürlüğü grupları nezaretinde karavanların nakliyesi için çalışma başlatıldı.

Belirlenen yerler

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin karavanlar için belirlediği süreksiz fiyatsız park alanları Konak Halkapınar Mahallesi 1443 Sokak, Çiğli Büyük Çiğli Mahallesi 8250 Sokak -Yeni Havaalanı Caddesi kesişimi (ESHOT Garajı bitişiği), Balçova Çetin Emeç Mahallesi Üniversite Caddesi üzeri ile Bornova Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi Yüzbaşı İbrahim Hakkı Parkı bitişiği olarak belirlendi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı