Dayak yeme pahasına ses sistemini kurtardı, dükkana döndüğünde başka bir eksikliği fark edince yıkıldı

Esenyurt‘ta geçtiğimiz Cuma günü Doğan Araslı Bulvarı’nda bir küme hırsız, dükkan önünde duran ses sistemini...

Dayak yeme pahasına ses sistemini kurtardı, dükkana döndüğünde başka bir eksikliği fark edince yıkıldı

Esenyurt‘ta geçtiğimiz Cuma günü Doğan Araslı Bulvarı’nda bir küme hırsız, dükkan önünde duran ses sistemini gözüne kestirdi. Güpegündüz yaşanan olayda dükkanın önüne araçla gelen şahıslardan biri, kapının girişinde bulunan ses sistemini sökmeye başladı. Müziğin kesildiğini fark eden işyeri sahibi Mesut Karataş, kapıya baktığında hırsızla göz göze gelirken, şahıslar çabucak araca atlayarak kaçmak istedi. Hırsızların peşinden koşan dükkan sahibi, süratle giden kamyonete atlarken, sonrasında “Bu kadarı da olmaz” dedirten bir olayla karşılaştı. Çalınan eşyasını almak isterken kamyonet römorkünde hırsızlar tarafından darp edilen dükkan sahibi, devayı etraftakilerden yardım istemekte buldu.

DAYAK ATARKEN CÜZDANI DA ÇALMIŞLAR

Vatandaşların olaya müdahale etmesiyle ses sistemini hırsızlardan alan Karataş, dükkanına döndü. Ortadan geçen dakikalarda cüzdanının yerinde olmadığını fark eden dükkan sahibi, arbede hırsızların cüzdanını çaldığını fark etti. Yaşananlar ise etraftaki güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

“YEDİĞİMİZ DAYAKLA KALDIK”

Başından geçenleri anlatan Mesut Karataş, “Ben dükkanda müşterimle ilgileniyordum ve ses sisteminden müzik çalıyordu. Bir an müziğin kesildiğini fark ettim. Başımı çevirdiğimde bir arkadaşın ses sistemi ile uğraştığını gördüm. O ortada ses sistemini söktü ve sırtına attı. Ben birinci başta latife yapıyor sandım fakat baktım iş ciddiye gidiyor. Bende peşlerinden koşmaya başladım. Çabucak hırsız ses sistemini arkadaşına verdi ve araca binerek kaçmaya başladılar. Araçlarının gerisine atlamaya çalıştım. Gerideki şahıs ise beni atmaya çalışıyordu. Tabi ben araca binince şahıslar panik yaptı. Ani hareketler yaparak beni düşürmeye çalışıyorlardı. İnsanlardan yardım istedim ben de. Bir orta sokağa girdiler çabucak onlarda. Aracı durdurarak 3 erkek bana saldırdı. Tabi esnaf arkadaşlar gelince hırsızlar çabucak kaçtı. Tabi ben o ortada ses sistemini almıştım. Ses sistemini alıp dükkana döndüğümde ise bu sefer de cüzdanımın yerinde olmadığını anladım. Yani anlayacağınız bu sefer de cüzdandan olduğumu fark ettim. Tabi hiç değilse ses sistemini kurtardık, buna seviniyoruz. Cüzdanımda 900 TL param vardı o gitti lakin 5 bin TL’lik ses sistemini kurtardık. Yediğimiz dayak ise bize kaldı” dedi.

“GÖZ GÖZE GELİNCE LATİFE YAPIYORLAR SANDIM”

Hırsızların çok rahat davranmasına şaşırdığını tabir eden Karataş, “Hırsız ile göz göze geldik. Ben birinci başta latife yapıyor sandım. Gündüz vakti içinde insan olan bir dükkandan ses sistemi çalacak yüreği nereden buldular onu da bilmiyorum. Araçlarında plaka yok, ön camları sinemalı. Yeniden birebir küme bizim bir arkadaşımızın da paletlerini çalmış. Arkadaşımız da peşlerinden gittiğinde ona da ‘Gelme paleti kafana vururum’ demişler. Bu kadar rahat olmaları sahiden çok şaşırtıcı” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa