Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın adaylık sorusuna yanıt: Yarın erken seçimi ilan et, aynı gün adayımızı açıklayalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin dünkü küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulunurken, CHP Genel...

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın adaylık sorusuna yanıt: Yarın erken seçimi ilan et, aynı gün adayımızı açıklayalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin dünkü küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulunurken, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na 10 soru yönelterek, “Buradan ben Kılıçdaroğlu’na ve milletime sesleniyorum, birkaç soru sormak istiyorum. Kesin, kati, net karşılık vermesini bekliyorum. Bu delikanlılığı yaparsa kendisini siyaseten ve tıbben mazur görmekten vazgeçip muhatap almaya başlayabiliriz” sözlerini kullandı.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA ADAYLIK SORUSU

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelttiği 10 sorudan en dikkat cazip olanı hiç kuşku yok ki adaylık ilgili olan, “Yüreği yetip 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?” sorusuydu.

CHP ÖNDERİ 10 SORUYA TEK TEK CEVAP VERDİ

Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 sorusuna da tek tek cevap veren CHP başkanı Kılıçdaroğlu, ne karşılık vereceği merakla beklenen adaylık sorusunu da es geçmedi.

“VAR MI SENDE O YÜREK ERDOĞAN?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a davette bulunan Kılıçdaroğlu, “Var mısın yarın erken seçimi ilan etmeye, tıpkı gün içinde adayımızı açıklayalım. Var mı sende o yürek Erdoğan?” sözünü kullandı.

İlgili Haberler