Eskişehir’de belediyenin sütü 17 lira!

ESKİŞEHİR (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve yurt genelinde pek çok belediyeye örnek...

Eskişehir’de belediyenin sütü 17 lira!

Eskişehir'de belediyenin sütü 17 lira! - 30/11/2022

ESKİŞEHİR (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve yurt genelinde pek çok belediyeye örnek olan Halk Süt Projesi, Eskişehirlilerin itimadı ve takviyesi ile başarılı bir biçimde devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin bir taraftan Eskişehir’de kırsal kalkınmaya dayanak olurken, başka taraftan da Eskişehir halkının sağlıklı ve muteber doğal süt muhtaçlığını karşıladığı Halk Süt Projesi’nde 3 ve 5 litrelik ambalajların akabinde 1 litrelik süt satışı başlıyor. 17 TL fiyatla satılacak olan 1 litrelik günlük pastörize sütler, 30 Kasım Çarşamba günü itibariyle Halk Ekmek büfeleri ve Üretici Marketlerde yerini alacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Mahmudiye Çifteler Han İlçeleri Süt Üreticileri Birliği’nin işbirliği ile yaşama geçirilen ve ülke kamuoyunda büyük ses getiren Halk Süt Projesi’nde bilhassa çocukların kahvaltılarda vazgeçemeyeceği yeni ambalajlı sütler, ekonomik fiyatı ve çabucak tüketime hazır olması ile vatandaşların birinci tercihi olmaya devam edecek.

Halk Süt, Eskişehir’in çeşitli mahallelerinde bulunan 49 Halk Ekmek büfesinde ve Üretici Marketlerde, 1 litresi 17 TL, 3 litresi 44 TL, 5 litresi 70.25 TL’den vatandaşlara ulaşmaya devam edecek.