“Emoner Robotics” bu sefer “Charged-Up” teması üzerine yarışacak…

Amerikan, First Foundation tarafından her yıl düzelenen First Robotic Competition’a katılan Ergün Öner-Mehmet Öner Anadolu lisesi...

“Emoner Robotics” bu sefer “Charged-Up” teması üzerine yarışacak…

Amerikan, First Foundation tarafından her yıl düzelenen First Robotic Competition’a katılan Ergün Öner-Mehmet Öner Anadolu lisesi öğrencileri bu defa “Charged-Up” temasını hayata geçirecekler. 

 Her yıl ülkemizi muvaffakiyet ile Amerika’da temsil eden “Emoner Robotics” bu yıl da memleketler arası arenada bayrağımızı dalgalandıracak.

 Ergün Öner-Mehmet Öner Anadolu lisesi öğrencilerinden oluşan “Emoner Robotics” takımı bu yıl da iki kere değerli müsabakada ülkemizi temsil edecek.

 2022 döneminde Los Angeles’da yapılan ve First Foundation tarafından organize edilen First Robotic Competition’da Türk Kadrosu olarak çeyrek finale yükselmenin memnunluğunu yaşarak, 5.oldular. Ayrıca “Emoner Robotics” “Team Spirit” yani “Takım Ruhu” ödülünü kazandılar.

 “Emoner Robotics” takımı bu yılda New York’ta yapılacak olan yarışamaya katılacaklar. Bunun heyecanını yaşayan “Emoner Robotics” takımı üyeleri New York öncesi, yine First Foundation tarafından düzenlenen ve çok sayıda yabancı grubun katılacağı İzmir Regional’da ülkemizi temsil edecekler. 

 Emoner Robotics’un Kick-Off heyecanı 

 First Foundation tarafından organize edilen First Robotic Competition yarışmasının teması her yıl Ocak Ayının birinci haftası içinde Cumartesi günü açıklanıyor. Bu gelenek bu yıl da tekrarlandı. Müsabakanın teması “Emoner Robotics” takımı tarafından heyecanla bekleniyordu.

7 Ocak günü Cumartesi saat USA saati ile 12’de yeni yarışın konusu açıklandı. 

 First Foundation 2023 döneminin temasının tüm dünyada birebir saatte “Charged-Up” olarak belirlendiğini açıkladı. Ülkemizde de bu alanda yatırımcıların yeni faaliyete geçtiği göz önüne alırsak ortaya farklı bir heyecan da çıktı.

 Açıklama yapılacağı gün 30 kişilik “Emoner Robotics” takımı, okulun öğrencileri, velileri, grup mentörleri, sponsorları, okul yöneticileri ile eski grup üyelerinden oluşan saygın bir topluluk o gün okulda buluştu. 

 “Emoner Robotics” takımının 2023 devrinin kadro kaptanı 11.sınıf öğrencisi Zeynep Umur: “Ben ve arkadaşlarım yeni temayı çok heyecan verici bulduk. Bu alanda ülkemizde de çok önemli yatırımlar başlıyor. Geçtiğimiz günlerde bu bahis ile ilgili bir fuarı grup arakadaşlarımızla gezdik. Orada “Charged-Up” teması ile ilgili olarak bir çok şirket yetkilisi ile konuşup daha sonrasında da ziyaretler yaparak bilgi sahibi olduk. Bir manada ön bilgi sahibi olduk. Bu bilgiler ışığında First Foundation açıkladığı tema ile ilgili çalışacağız.”

 Konu ile ilgili olarak kadronun mentörü Bilişim Öğretmeni Hasan Dinçer Ekmekci ise şunları söyledi: “Öğrencilerimize okulun imkanları doğrultusunda takviye veriyoruz. Ergün Öner-Mehmet Öner Anadolu lisesi öğrencilerinden oluşan “Emoner Robotics” takımı bu yıl beşinci defa memleketler arası arenada temsil edecekler. Bu yılki tema olarak açıklanan “Charged-Up” öğrencilerimiz tarafından heyecanla karşılandı. Çok kısa müddette hazırlanmamız gerekiyor. Birtakım zorluklarımız var fakat bunları sponsorlarımızın dayanağı ile aşacağımıza inanıyorum. Dünyanın her ülkesinden öğrenci kadrolarının katıldığı bu müsabakada Türk Bayrağını dalgalndırmak bizim için büyük heyecan”

 5-8 Nisan tarihleri arasında New-York’da yapılacak olan yarışa 11. Sınıf Öğrencisi Zeynep Umur’un kaptanlığını yaptığı 30 kişilik bir ekip hazırlanıyor.

“Emoner Robotics” bu yıl şampiyonlukla ülkemize dönmeyi hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı