Elon Musk Bağlantılı Cüzdanlar, Bu Altcoin ile Doldu!

Kripto dünyasında Elon Musk ismi geçince doğal olarak akla Dogecoin geliyor. Lakin, Tesla CEO’su Elon...

Elon Musk Bağlantılı Cüzdanlar, Bu Altcoin ile Doldu!

Kripto dünyasında Elon Musk ismi geçince doğal olarak akla Dogecoin geliyor. Lakin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın başı Dogecoin için ‘insider trading’ suçlamasıyla belada. Bununla birlikte, Musk tekrar de rahat durmuyor. Bilgilere nazaran, Elon Musk kontaklı Robinhood cüzdanlarında 10 milyar DOGE hareketliliği yaşandı.

Elon Musk birçok DOGE cüzdanını mı denetim ediyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere birtakım yatırımcılar, Dogecoin hayranı Elon Musk’ı, ‘insider trading’le suçladı. Tesla CEO’su, Çarşamba günü New York’ta açılan bir toplu davada, insider trading’le ve piyasa manipülasyonu suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Buna karşın, Elon Musk irtibatlı Robinhood cüzdanlarında büyük ölçüde DOGE hareketi gerçekleşti.

Tesadüfen, birçok kere Elon Musk ile temaslı olan Robinhood cüzdanları, davadan sonra göğüs coin varlıklarının büyük ölçüde tekrar karıştırılmasına şahit oldu. Aslında, Elon Musk yahut Twitter ile ilgili büyük olaylar sırasında DOGE transferlerinin zamanlaması, on-chain analistler ortasında soru işaretleri yarattı.

elon musk baglantili cuzdanlar bu altcoin ile doldu 0 hhymMRwf

Bu arda, davaya nazaran, Elon Musk ve Tesla birden fazla DOGE cüzdanını denetim ediyor. Yatırımcılar, Musk’ın Twitter’ın logosunu Dogecoin’in logosuyla değiştirdikten sonra Nisan ayında 124 milyon dolarlık DOGE token sattığını argüman ediyor. 26 Mayıs’ta ABD Bölge Yargıcı Alvin Hellerstein, davalıların önyargıyla karşılaşmayacağını belirtti. Böylelikle, üçüncü tadil edilmiş şikayete muhtemelen müsaade vereceğini ima etti. Elon Musk ise dava değişikliğinin haksız olduğunu söyledi.

Musk irtibatlı cüzdanlarda DOGE hareketliliği

BitInfoCharts’ta Robinhood olarak etiketlenen “DPDLB” birçok defa Elon Musk ile ilişkilendirildi. Hatta analitik platformu Lookonchain, cüzdanın neden Musk’a ilişkin olduğuna dair kimi deliller paylaştı. “DH5ya” neredeyse tüm DOGE’u “DPDLB “ye aktardı.

https://twitter.com/lookonchain/status/1587392860201967617

Davanın akabinde, Dogecoin’in “DPDLB “den “DDuXG “ye büyük ölçüde transferi gerçekleşti. 1 Haziran’da 9,3 milyardan fazla DOGE “DPDLB “den “DDuXG “ye transfer edildi. Ayrıyeten, “DPDLB” 22 ve 23 Mayıs tarihlerinde 8 milyardan fazla DOGE’yi “DDuXG “ye aktardı. Bu ortada, “DPDLBA” göğüs coin’inin en büyük sahibi pozisyonundaydı. Bu cüzdan, neredeyse token’in %25,24 arzını elinde tutuyordu. Cüzdan adresi Aralık ayında 2,6 milyar dolar pahasında yaklaşık 35 milyar DOGE tutuyordu. Musk’ın Twitter CEO’luğundan istifa etmesi sürecinde “DDuXG “ye büyük bir transfer oldu.

“DEgDV” 1,42 milyar pahasında 19,88 milyar DOGE ile göğüs coin’inin en büyük holder’ı haline geldi. Bununla birlikte, bu durum, “DDuXG “nin bu cüzdana DOGE aktarmaya devam etmesinin akabinde gerçekleşti. 2 Haziran’da cüzdana 5 milyardan fazla DOGE transferi gerçekleşti. Bu hareketlerden sonra, bahse mevzu cüzdan şu anda toplam Dogecoin arzının %14,24’ünü elinde tutuyor.

Yakın vakitte, “DDuXG” 3,4 milyar DOGE’yi “DEgDV “ye taşıdı. Bu, tam da Twitter ile ilgili bir aktifliğe denk geldi. Bu yüzden, Elon Musk ile çakışan bu transferler çeşitli spekülasyonlara yol açtı. Basın vaktinde göğüs coin’i, günlük bazda %0.83 artışla 0,07215 dolardan el değiştiriyor. Öte yandan, DOGE bu yıl bir türlü 0,10 dolar düzeyini kalıcı olarak geçemedi.