AK Parti Küme Başkanvekili Akbaşoğlu’ndan EYT açıklaması Açıklaması

AK Parti Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi kapsamında yaş kuralı...

AK Parti Küme Başkanvekili Akbaşoğlu’ndan EYT açıklaması Açıklaması

AK Parti Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi kapsamında yaş kuralı olmayacağını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde verdikleri kelamı tuttuklarını tabir etti.

Akbaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, daha evvel taban fiyat, 3600 ek gösterge, memur ve emekli maaşları, kontratlı çalışanın takıma geçirilmesi ve EYT konusunda gerekli adımları atacaklarını lisana getirdiklerini hatırlattı.

Bu 5 adımın sonuncusunun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı EYT düzenlemesi olduğuna dikkati çeken Akbaşoğlu, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz kelamların tek tek yerine getirildiğine şahit olduğumuz bir süreçten geçiyoruz. AK Parti söylediğini yapan, yaptığını söyleyen bir parti. Prensipli siyaset yürüten bir parti. Müjde, EYT’de yaş koşulu yok. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde verdiğimiz kelamı tuttuk. Tüm EYT’li kardeşlerimize iyi, uğurlu olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

“Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Cumhur İttifakı yapar, yaparsa Erdoğan yapar.” iletisini veren Akbaşoğlu, EYT düzenlemesini de içeren kanun teklifinin en kısa vakitte Meclis Başkanlığına sunulacağını bildirdi.

Bugüne kadar hiçbir toplum bölümüne verdikleri kelamın hilafına bir yaklaşım sergilemediklerini, sergilemeyeceklerini belirten Akbaşoğlu, tüm toplum kesitlerinin refahını, alım gücünü artıracak adımları atmaya devam edeceklerini kaydetti.