Teknopark İstanbul’un “Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma” aktifliği 6’ncı defa düzenlendi

Teknopark İstanbul’da çalışmalarını sürdüren ulaştırma ve lojistik odaklı 7 teşebbüs, 20 Ekim tarihinde 6’ncısı gerçekleşen...

Teknopark İstanbul’un “Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma” aktifliği 6’ncı defa düzenlendi

Teknopark İstanbul’da çalışmalarını sürdüren ulaştırma ve lojistik odaklı 7 teşebbüs, 20 Ekim tarihinde 6’ncısı gerçekleşen “Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma” etkinliğinde yatırımcılar ve kurumsal firma temsilcileri ile buluştu.

Türkiye girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden Teknopark İstanbul, kuluçka merkezi Cube Incubation aracılığıyla gerçekleştirdiği girişimci- yatırımcı ve firma buluşmalarının altıncısını 20 Ekim’de düzenledi. “Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma” ismiyle Kurtköy’deki Teknopark İstanbul yerleşkesinde gerçekleştirilen aktiflik, hem girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerine takviye veriyor hem de sermaye dayanağı bulmaları için yatırımcılar ile ortalarında köprü misyonu görüyor.

8vgirişim yeni yatırımcı ve firmalarla tanışacak

Teknopark İstanbul kuluçka merkezi Cube Incubation’da düzenlenen buluşmada güçlü kurum ve firmalar, ulaştırma ve lojistik odaklı teşebbüsleri tanıma imkânı buldu. Yeni iştiraklerin oluşmasına yer hazırlayan girişimci-yatırımcı ve firma buluşmasında toplam 8 teşebbüs, proje ve eserlerini yatırımcılara ve kurumsal firma temsilcilerine teğe bir anlatarak iş birliği ve sermaye takviyesi bulma talihi yakaladı.

Teknopark İstanbul’da çalışmalarını yürüten kelam konusu 8 teşebbüs ile uzmanlık alanları şu formda:

  1. Astrotech Havacılık: Yeni jenerasyon itki teknolojilerinin yanı sıra geliştirdiği yüksek süratli, uzun menzilli insansız hava araçları ile müşahede, nakliyecilik, savunma alanlarında hizmet sunmaktadır.
  2. FENNET: Endüstriyel alanda muhtaçlık duyulan işlemci temelli eserler tasarlanması ve üretilmesi üzerine çalışır.
  3. İstanbul Çekirdek: Ağır vasıta ticari araçların arıza durum tespitini, sensör datalarını, kamera manzaralarını raporlayan ve tek merkezden yöneten donanım ve yazılım sistemleri geliştirir.
  4. LojiPark: Lojistik kesiminde 870.000 ferdî araç sahibi üzerinden gerçekleşen, günlük 450 bin sevkiyatı dijitalleştirerek yük sahipleri ile araç sahiplerini buluşturan bir platformdur.
  5. Navlungo: İhracatçılar/ithalatçılar ile yurt dışına kargo gönderenler için lojistik teklifi bulma, satın alma ve yönetme platformu olarak milletlerarası ticarette lojistik sürecini kolaylaştırmayı sağlar.
  6. Optiyol: Rota optimizasyonu, şoför uygulaması ve planlayıcılar ile son müşteriler için canlı izlemeden oluşan bir teslimat, idare tahlilidir.
  7. SGN Lojistik: Lojistik üzerine büsbütün elektrikli kent içi nakliyecilik aracının geliştirilmesi üzerine çalışır.
  8. ShipShack: Yenilikçi lojistik tecrübesi ile e-ticaret işletmelerinin gelirlerini artırır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı