Ege İhracatçıları depo kiraladı… Gereçleri AFAD’a teslim edecek

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Lideri Jak Eskinazi, 10 vilayette büyük yıkıma yol açan, 81 vilayette...

Ege İhracatçıları depo kiraladı… Gereçleri AFAD’a teslim edecek

ege ihracatcilari ndan soylem uyarisi 1639907347 202

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Lideri Jak Eskinazi, 10 vilayette büyük yıkıma yol açan, 81 vilayette 85 milyon vatandaşımızın kalplerinde tanımı imkânsız büyük hüzne yol açan zelzele sonrasında Türkiye’nin tek gündemi zelzelenin yaralarını sarmak olduğunu söyledi.

İZMİR (İGFA) – Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Lideri Jak Eskinazi, Uluslalararası Yardım Davetine çıktıkları ortamda, iş dünyası olarak bugüne kadar dillendirdikleri tüm gündemlerin ikinci hale geldiğini belirtti.

Deprem anından itibaren İzmir iş dünyası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi bünyesindeki 61 ihracatçı birliğimiz yaraları sarmak için çırpındıklarını söz eden Eskinazi, “İlk etapta; kışlık giysi, çorap, iç giysi, kışlık ayakkabı, bot, battaniye, polar, uyku tulumu, kuru besin ve bebek bezi talebi geldi. Bu materyalleri bağışlayacak üyelerimizden toplamak için bir depo kiralıyoruz. Bu depoda toplanacak malzeleri AFAD uyumunda, AFAD’ın istediği noktalara teslim edeceğiz. Kısa mühlet içinde bu bahiste ayrıntılı bir duyuruya çıkacağız” dedi.

2023 yılı içinde yapmayı hedeflediğimiz tüm projelerimizi minimumda tutarak, tüm kaynaklarımızı zelzelenin yaralarını sarma kararı aldıklarını belirten Eskinazi, “Yapabileceğimiz maddi ve birebir yardımların boyutunu ortaya koymak için çalışıyoruz. Türkiye, bu zelzelenin yaralarını sarmak için 100 milyarlarca lira yeni kaynağı yaratmak zorunda. Bu kaynağa muhtaçlığımız olduğu evrede Hükümetimiz ve hepimiz acı ilaç içmek durumunda olduğumuzun şuuruyla hareket etmeliyiz” diye konuştu.

Hükümetimizin, bu süreçte süratlice Milletlerarası yardım davetinde bulunması çok yanlışsız bir adımdır. Dünya için vazgeçilmez pozisyonda olan ülkemizin bu davetinin çabucak karşılık bulması gerektiğine inanıyoruz.