Muğla Büyükşehirden Kahramanmaraş Sarsıntısı İçin Seferberlik

Muğla Büyükşehir Belediyesi merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok kentin etkilendiği zelzele nedeniyle, vatandaşların yaptığı...

Muğla Büyükşehirden Kahramanmaraş Sarsıntısı İçin Seferberlik

Muğla Büyükşehir Belediyesi merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok kentin etkilendiği zelzele nedeniyle, vatandaşların yaptığı bağışları bölgeye ulaştırmak için yardım toplama merkezleri oluşturdu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok kentte yıkıma neden olan sarsıntı nedeniyle tüm Türkiye seferber oldu. 7.7 ve 7.6 şiddetinde iki sarsıntının meydana geldiği bölgede vatandaşlar büyük ziyan gördü. Bu nedenle Muğla Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgede bilhassa konutları yıkılan vatandaşlar ve müdahale için bölgeye giden grupların muhtaçlıklarının karşılanması yardım toplama merkezleri oluşturdu.

İl genelinde 6 Noktada Yardım Toplama Merkezi Oluşturuldu

İl genelinde 6 noktada oluşturulan yardım merkezlerinde zelzele bölgesi için büyük kıymet taşıyan materyaller toplanıyor. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar Menteşe, Bodrum, Fethiye, Marmaris, Milas ve Ortaca İlçelerinde belirlenen noktalara yardım eşyalarını bırakabiliyorlar. Yardım için toplanması gereken eşyalar ise Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Lider Dr. Osman Gürün’ün toplumsal medya hesabından ayrıntılı olarak duyuruldu. Bilhassa ferdî materyaller olan kıyafet, battaniye, bebek bezi, tuvalet kağıdı, içlik, eldiven, uyku tulumu, çorap, polar, yorgan, bot, mont, yağmurluk üzere yardım gereçler büyük ehemmiyet arz ederken bu eserlerin kullanılmamış olmasına dikkat edilmesi konusunda ikazlarda bulunuldu. Şahsî gereçlerin yanı sıra çadır, jeneratör, ısıtıcı, el feneri, kalem pil, kova, küçük matkap üzere muhtaçlık gereçlerinin de merkezlere bırakılarak sarsıntı bölgesine gönderilmesi için toplanmasına devam ediliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı