Bayanlar ürettiği eserleri dijitalde pazarlayacak

MERSİN (İGFA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen aktifliğe, kendi markasını kurma evresinde olan...

Bayanlar ürettiği eserleri dijitalde pazarlayacak

Bayanlar ürettiği eserleri dijitalde pazarlayacak - 30/11/2022

MERSİN (İGFA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen aktifliğe, kendi markasını kurma evresinde olan 40 üretici bayan katılırken; eğitimciler, yaptıkları sunumlarla onlara yeni kuşak markalaşmada gereksinim duyacakları en kıymetli hususlar hakkında bilgi verdiler.

Aktiflik hakkında bilgi veren Mersin Kent Kurulu Lideri Ayferi Tuğcu, dünyanın ideolojisinin değiştiğini ve buna bağlı olarak da bayanların var olma süreçlerinde etkin rollerinin farklılaştığını belirterek, “Özellikle girişimcilik alanında bayanlar kıymetli rolleri üstlenirken, gençler de bu bahiste onlara dayanak olmaya çalışıyor. Gerçekleştirdiğimiz program, Mersin Kent Kurulu Gençlik Meclisi ve JCI’ın ortak bir programı. Gençler bir ortaya geldiler. Bayanlarımızı önemsediklerini lisana getirdiler. Bu değerli hafta kapsamında da, üreten ellerle ilgili inovatif çalışmalara nasıl katkı sunabilecekleri tarafında bir program düzenlediler. Son derece de başarılı geçti” dedi.

Bayanların daha güzel bir eğitimle, daha süratli ilerleyebilmelerini maksat aldıklarını belirten Bayan ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan Burcu Sert ise, “Üretici bayanlarımız, markalaşma ve gelişim üzerine eğitim alıyorlar. Bu eğitimle 40 üretici bayanımız, daha güzel eğitimle daha süratli bir halde ilerlesin diye hem toplumsal medya uzmanlığı, hem markalaşma, hem de dijital tasarım odaklı düşünme ile ilgili eğitimler alıyor” diye konuştu.

Verilen eğitimlerden çok şad olduğunu ve büyütmeye çalıştığı işleri için bu cins eğitimlerin çok yararlı olacağına inandığını söyleyen üretici bayanlardan Canan Savaş, “Bu aldığım eğitimle; üretimimi, insanlara daha fazla nasıl sunabilirim noktasında hoş ve yararlı bilgiler aldım. Bundan sonra daha da ilerleyeceğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Emekli olduktan sonra takı dizaynları yapmaya başlayan ve üretici bayan stantları ile emeklerinin karşılığını almaya başladığını söyleyen Aydan Bilgiç isimli bayan ise, “Büyükşehir Belediyesi çok hoş eğitimler veriyor ve münasebetiyle yaptığımız çalışmalarda, bize açmış oldukları stantlarda geri dönüşümleri çok hoş oluyor. Bu eğitim de çok hoştu. Bu türlü eğitimlerin olması kaide. Zira bu eğitimler sayesinde yeni bilgiler öğreniyoruz. Dijital olarak da, teknik olarak da bilmemizde yarar var” sözlerini kullandı.