İzmir Karabağlar’da bayanlar ‘e-ticaret’i öğrendiler

İZMİR (İGFA) – İzmir’n Karabağlar ilçesinde düzenlenen e-ticaret eğitimini muvaffakiyetle tamamlayan bayanlar sertifikalarına Mobilya Akademi’de...

İzmir Karabağlar’da bayanlar ‘e-ticaret’i öğrendiler

İzmir Karabağlar'da bayanlar 'e-ticaret'i öğrendiler - 30/11/2022

İZMİR (İGFA) – İzmir’n Karabağlar ilçesinde düzenlenen e-ticaret eğitimini muvaffakiyetle tamamlayan bayanlar sertifikalarına Mobilya Akademi’de düzenlenen merasimle Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu’nun elinden kavuştu.

Mobilya Akademi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen merasime, Lider Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, Karabağlar Kent Kurulu Lideri Alev Ağrı, Kent Kurulu Yürütme Heyeti üyeleri, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Ege Bölge Sorumlusu Gül Gürses, İzmir Soroptimist Kulüp Lideri Şükran Karaok, Proje Koordinatörü Ece Tekin Tansev, Karabağlar Belediye Meclis Üyesi İnan Karakoyun, kursiyer bayanlar ve yakınları katıldı.

Törenin açılışında konuşan Karabağlar Kent Kurulu Lideri Ağrı, kapsamlı bir eğitim süreci yaşandığını belirterek, “Kadınlarımız detaylı ve nitelikli bilgiler edindi. Liderimiz Muhittin Selvitopu olmak üzere katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Soroptimist Kulübü yöneticileri ve eğitimciler de projenin detaylarıyla ilgili iştirakçileri bilgilendirdi.

Daha sonra kürsüye gelen Lider Selvitopu, Karabağlar Belediyesi olarak bilhassa konut bayanlarına ulaşmaya ve onları hayatın içine katmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu tıp projeleri, toplum faydasına faaliyet gösteren sivil toplum örgütleriyle yapmaya çaba ettiklerini belirten Lider Selvitopu, “Ulusal Kurtuluş Savaşı Başkanı Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ilan ettikten sonra, bilhassa bayanların toplumsal ömür içinde faal olarak yer alması için uğraştı. Zira biliyordu ki toplumun gelişmesi, dünyayla rekabet edebilmesi buna bağlıydı. Bugün bayanlarımız bu salonlardaysa, o çabanın sonucudur” dedi.

Proje kapsamında bayanlar 6 hafta boyunca, “e-ticaret nedir?”, “site ve logo tasarımı”, “online ödeme sistemleri”, “kargo lojistik”, “ürün fotoğraf çekimi” üzere bahislerde eğitim aldılar.

İzmir Karabağlar'da bayanlar 'e-ticaret'i öğrendiler - 30/11/2022