Almanya Eski Başbakanı Gerhard Schröder 12. Türkiye Güç Doruğu İçin Türkiye’ye Geliyor

Almanya Eski Başbakanı, Nord Stream AG ve 2 AG’nin Hissedarlar Komitesi Lideri Gerhard Schröder, T.C....

Almanya Eski Başbakanı Gerhard Schröder 12. Türkiye Güç Doruğu İçin Türkiye’ye Geliyor

Almanya Eski Başbakanı, Nord Stream AG ve 2 AG’nin Hissedarlar Komitesi Lideri Gerhard Schröder, T.C. Güç Bakanlığı’nın himayelerinde, Güç Fuarcılık tarafından “Enerji ve Jeopolitik Özel” ana teması ile düzenlenen 12. Türkiye Güç Zirvesi’nde özel oturum konuğu olarak yer alacak.

Almanya Eski Başbakanı ve Rus gazını Avrupa’ya taşıyacak Kuzey Akım 2 doğal gaz boru çizgisi projesinin yürütücü firması Nord Stream AG ve 2 AG’nin Hissedarlar Komitesi Lideri Gerhard Schröder, 21-22 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da yapılacak 12. Türkiye Güç Zirvesi’ne katılıyor. Schröder, Dünya ve Türkiye güç piyasasını Antalya’da buluşturacak Zirve’de, Güç ve Jeopolitik Özel başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer alacak.

Gerhard Schröder, 7 Nisan 1944’te Almanya, Mossenberg’de dünyaya geldi. Ticari başlangıç eğitimini tamamladıktan ve abitur imtihanını geçtikten sonra hukuk okudu ve 1971’de birinci devlet imtihanını geçti. 1976’da ikinci devlet imtihanını geçen ve baroya kabul edilen Schröder, 1980-1986 ve 1998-2005 yılları ortasında Alman Federal Meclisi üyeliği yaptı. 1990 yılında Aşağı Saksonya Başbakanı seçilen Gerhard Schröder, 27 Ekim 1998’de Federal Almanya Cumhuriyeti’nin yedinci Federal Şansölyesi olarak yemin etti ve 2005 yılına kadar misyonda kaldı. Schröder, 2005’ten bu yana Nord Stream AG’nin Hissedarlar Komitesi Lideri, Hannover’de hür avukat ve 2016’dan beri de Nord Stream 2 AG’nin Hissedarlar Komitesi Başkanı’dır.

T.C. Güç Bakanlığı’nın himayelerinde, Güç Fuarcılık tarafından düzenlenen 12. Türkiye Güç Tepesi, ‘Enerji ve Jeopolitik Özel’ ana teması ile Regnum Carya Golf & Spa Resort Hotel’de yapılacak. Türkiye güç piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” kabul edilen aktiflik, elektrik, doğal gaz, akaryakıt ve LPG piyasalarını tek çatı altında toplayarak kamu ve özel bölümü bir ortaya getirecek. Türkiye güç piyasasının en kapsamlı ve en geniş iştirakli Zirve’nin bu yıl ki oturumlarında, doğalgaz arama ve üretim yatırımları, Türkiye Elektrik Piyasasında Üretim, Ticaret ve Dağıtım, Türkiye Akaryakıt, LPG ve Doğal Gaz Piyasası, Türkiye’de Yenilenebilir Güç Yatırımları, Elektrikli Araçlar, Gelecek Trendleri üzere kamuoyunu ilgilendiren değerli başlıklar ele alınacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı