Yunan ordusuna “mucit” desteği! Türk dronelarını kör edecek yeni bir silah geliştirdiğini tez etti

Türkiye ile Yunanistan ortasındaki tansiyon son devirde yapılan karşılıklı açıklamalarla güzelden güzele tırmanırken Atina’da dikkat...

Yunan ordusuna “mucit” desteği! Türk dronelarını kör edecek yeni bir silah geliştirdiğini tez etti

Türkiye ile Yunanistan ortasındaki tansiyon son devirde yapılan karşılıklı açıklamalarla güzelden güzele tırmanırken Atina’da dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

“MINOTAUR” İSİMLİ DRONESAVARINI TANITTI

Yunan televizyonu ERT’ye çıkan Kostas Soukos isimli bir mucit, Türkiye’nin muhtemel bir drone operasyonuna karşı savunma sistemi geliştirdiğini duyurdu. Devlet televizyonuna çıkıp açıklamalarda bulunan “mucit”, Minotaur ismini verdiği dronesavarı tanıttı.

300 KİLOVATLIK BİR LAZER SİSTEMİNE SAHİP

Larissa’da yaşayan Soukos, Yunan mitolojisinde boğa başına sahip bir erkek olarak tasvir edilen minotaurdan esinlendiği savunma sisteminde robotik bir altyapı olduğunu ve 300 kilovatlık bir lazer sisteminin bulunduğunu söyledi.

Yunan ordusuna "mucit" desteği! Türk dronelarını kör edecek yeni bir silah geliştirdiğini tez etti - 29/11/2022

DRONELARI KÖR ETME YETENEĞİ VAR

Sözcü’de yer alan habere nazaran Soukos, “Bu savunma sisteminin Yunan hava alanına giren droneları kör etme yeteneği var ve helikopterlerin termal detektörlerine karşı da görünmez olabiliyor” dedi. Soukos, “Yunanistan’ın uyumadığını gösterdik. Genç bilim insanlarımız ülkenin hemen muhtaçlık duyduğu akıllı sistemleri üretmeyi başarıyor” dedi.

YUNAN ORDUSU ŞİMDİ BİR AÇIKLAMA YAPMADI

Yunan medyasında yer alan haberlerde, Yunan ordusundan yetkililerin Minotaur ile ilgili şimdi bir açıklama yapmadığına da dikkat çekildi.