Putin’den, ölen askerlerin ailelerine 81 bin 500 dolar maddi yardım

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Suriye ve Ukrayna üzere savaş bölgelerinde ölen ulusal muhafızların ailelerine...

Putin’den, ölen askerlerin ailelerine 81 bin 500 dolar maddi yardım

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Suriye ve Ukrayna üzere savaş bölgelerinde ölen ulusal muhafızların ailelerine 81 bin 500 dolar maddi yardım sağlanmasını öngören kararnameyi imzaladı.

Rusya, Suriye ve Ukrayna üzere savaş bölgelerinde ölen askerlerin ailelerine para yardımı yapacak. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in, savaş bölgelerinde ölen ulusal muhafızların ailelerine 81 bin 500 dolar maddi yardım sağlanmasını öngören kararnameyi imzaladığı bildirildi.

Yayınlanan kararnamede, “Rusya Federasyonu Ulusal Muhafız Birlikleri’nde Donetsk Halk Cumhuriyeti, Luhansk Halk Cumhuriyeti’nde, Suriye’de ve Ukrayna’da ölen özel polis ve askerlerinin mevti ve yaralanmaları durumunda 1 keze mahsus olarak bu şahısların ailelerine 5 milyon ruble meblağında eşit paylaştırılmak üzere yardım sağlanır” denildi.

Putin’in imzaladığı kararname ile 2016 yılında kurulan Rusya Ulusal Muhafızları (Rosgvardiya), 340 bin işçisi bünyesinde barındırıyor. Rusya Silahlı Kuvvetleri’nden başka olarak faaliyet yürüten birlik Rusya sonlarının yanı sıra Suriye’de ve Ukrayna’da faaliyetlerini sürdürüyor.

(Erhan Altıparmak/İHA)

İhlas Haber Ajansı / Siyaset