Yarından itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 lira 53 kuruşluk zam yapılacak

Akaryakıt eserlerine artırım dalgası bugünde devam edecek. Gerisi gerisine iki gün ikili artırım yapılan motorine...

Akaryakıt eserlerine artırım dalgası bugünde devam edecek. Gerisi gerisine iki gün ikili artırım yapılan motorine yarından itibaren geçerli olmak üzere bir artırım daha geliyor.

OPEC TOPLANTISI AKARYAKIT FİYATLARINI ETKİLEDİ

Geçtiğimiz aylarda brent petrol 80 doların altına kadar düşerek tabanları görmüştü. 5 Ekim tarihinde Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı kimi üretici ülkelerden oluşan OPEC+ kümesi bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıdan beklentiler doğrultusunda günlük petrol üretimini kasım ayından itibaren 2 milyon varil azaltma kararı alındı. Karar, brent petrolün 90 doların üzerine çıkmasına neden oldu.

İKİ GÜN ÜST ÜSTE ARTIRIM

4 Ekim tarihinde motorine 1 lira 10 kuruş, akaryakıta 62 kuruş artırım gelmişti. Geçtiğimiz gün ise artırımlara bir yenisi daha eklenerekbenzine 74 kuruş, motorine 1 lira 39 kuruş artırım geldi.

BUGÜN DE MOTORİNE ARTIRIM GELDİ

7 Ekim’den geçerli olmak üzere motorine 1 lira 53 kuruşluk bir artırım daha gelmesi bekleniyor. Akaryakıtta ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Zamların açıklanması ile bir arada şimdiki fiyatlarda merak edilmeye başlandı. Son yapılan artırım şimdi pompaya yansımadı. Geçtiğimiz iki gün boyunca yapılan zamlarlaİstanbul’da motorin litre fiyatı 25.56 lira olurken, akaryakıtın litresi ise ortalama 20.6 liradan satılıyor.