Teksüt, Avrupa’nın en büyük gıda fuarı SIAL Paris’e katılıyor

Avrupa’dan lezzet mükafatları alan süt ve süt eserleri markası Teksüt, Avrupa’nın en büyük besin fuarı...

Teksüt, Avrupa’nın en büyük gıda fuarı SIAL Paris’e katılıyor

Avrupa’dan lezzet mükafatları alan süt ve süt eserleri markası Teksüt, Avrupa’nın en büyük besin fuarı SIAL Paris Fuarı’na katılıyor. Fransa’nın başşehri Paris’te 15-19 Ekim 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek fuarda Teksüt, yapılacak iş birliği muahedeleriyle ihracat ağına genişletmeyi ve yükünü artırmayı hedefliyor.

Fransa’nın başşehri Paris’te 1964 yılından bu yana düzenlenen SIAL Paris Besin Fuarı, Avrupa’nın en değerli besin ve yiyecek inovasyonu fuarı olarak biliniyor. Dünyanın en kıymetli besin markalarını bir ortaya getiren fuarda besin ve yiyecek sanayisine taraf verecek trendler belirleniyor.

Türkiye’deki üretimiyle çeşitli eserlerine ‘Üstün Lezzet Ödülü’ almayı başaran süt ve süt eserleri markası Teksüt, 15-19 Ekim 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek fuarda yerini alacak.

Lezzetin başşehri Paris

Teksüt İdare Heyeti Lider Yardımcısı Mert Özmen, Teksüt olarak SIAL Paris’te yer alarak Türkiye’yi temsil etmekten ötürü memnun olduklarını belirterek, “Fransa mutfağıyla ünlü ülkelerin başında geliyor. Paris ise modanın olduğu kadar gurme lezzetlerin de başşehri sayılacak kıymetli bir kent. Yaklaşık 58 yıldır düzenlenen ve bir gelenek halini alan SIAL Paris’te Teksüt lezzetini Avrupa’ya taşımak ve tanıtmak bizleri heyecanlandırıyor. Teksüt Çin ve Avrupa Birliği ülkelerine ihracat ile ilgili müsaadelerini tüm eser kalemlerinde tamamladı. Bu bize kıymetli bir avantaj sağlıyor” dedi.

Teksüt lezzeti 37 ülkede

Mert Özmen, Teksüt eserlerinin 37 ülkeye ihraç edildiğini, ihracat yelpazesinin başta ABD olmak üzere Asya’da Singapur, Japonya ve Çin’e; Avrupa’da ise Almanya, İngiltere, Danimarka, İsveç ve İsviçre’ye kadar genişletmeyi başardığını aktardı. SIAL Paris Besin Fuarı’da ağır bir randevu programına sahip olduklarını kelamlarına ekleyen Özmen şöyle konuştu: “Türk besin şirketlerine fuarda ağır bir talep var. Çok sayıda şirket bizden randevu istedi. Fuarda yapacağımız iş birliği görüşmelerinin olumlu sonuçlanmasını ve ihracat hacmimizi artırarak yolumuza devam etmeyi istiyoruz.”

Teksüt, hangi ülkelerde tüketiliyor?

Teksüt, süt ve süt eserlerini; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Belçika, Danimarka, İsveç, Kosova, Libya, Kuveyt, Irak, Azerbaycan, Türkmenistan, Moritanya, Tanzanya, Singapur, Japonya, Filistin, Çin, Tayland, Gürcistan, Hong Kong, Mısır, Bahreyn, Ürdün, Lübnan, İsrail, Katar, Fas, Güney Kore, Somali, Afganistan, Tacikistan, İsviçre ve Dubai’ye ihraç ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı