Gençler ‘Niyet’ ile meslek sahibi oluyor

ADANA (İGFA) – Aşçılık, yabancı lisan, muhasebe ve bilgisayar kollarında erkeklerinde de yer aldığı, işaret...

Gençler ‘Niyet’ ile meslek sahibi oluyor

Gençler 'Niyet' ile meslek sahibi oluyor - 06/12/2022

ADANA (İGFA) – Aşçılık, yabancı lisan, muhasebe ve bilgisayar kollarında erkeklerinde de yer aldığı, işaret lisanı, seramik, spor, müzik, okuma yazma, çinicilik, el sanatları, örgü, dokuma, punch, ofis idaresi ve sekreterlik, dünya mutfağı, muhasebe ve finansman, düz dikiş makinası branşlarında bilhassa bayanların eğitim alarak meslek edinmesi ve ekonomik olarak güçlenmesini amaç alan, gitgide yaygınlaşan NİYET Akademi Karaisalı Şubesi’nin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, politikler, meclis üyeleri, muhtarlar, bayanlar ve Karaisalılar katıldı.

SEYHAN’DA BAŞLADIK, BÜYÜKŞEHİR’DE DEVAM ETTİRİYORUZ

NİYET Akademilerin kıymetine değinen Lider Zeydan Karalar, “Kadınlarımız meslek öğrensin, üretsin, para kazansın ve ailesine, çocuklarına takviye olsun istiyoruz. Bu maksatlarla kurduğumuz NİYET Akademileri yaygınlaştırıyoruz. Karaisalı Şubesi’ne şimdiden çok ağır talep var. 3 sınıf doldu, yeni sınıflar açılması için de ağır müracaat var. Seyhan Belediyesi’nde başladığımız bir işti bu. Orada bayanlara meslek edindirme kurslarımız vardı. Bunu Büyükşehir’de de devam ettiriyoruz” dedi.

KEÇİ BOYNUZU FİDESİ VE HALK KART DAĞITIMI DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

NİYET Akademi Karasalı Şubesi’nin açılışıyla birlikte bölgedeki üreticilere harnup fidesi de dağıtıldı. 750-800 dönümde harnup (keçi boynuzu) ekileceğini söyleyen Lider Zeydan Karalar, daha evvel Karaisalı’da yüzbinlerce domates fidesi dağıtıldığını hatırlattı. Lider Zeydan Karalar, “Bu yıl 8 bin harnup fidesi dağıtılıyor. Katma kıymeti yüksek, bedelli bir eser. İlçelerimizde milyonlarca çilek, lavanta fidesi dağıttık, dağıtmaya devam ediyoruz. Sıradan bir belediyecilik anlayışımız yok. Rutin işlerimizin yanında toplumsal belediyecilik anlayışıyla da hareket ediyoruz. Ayrıyeten Karaisalı’da halk kart dağıtımı da gerçekleştiriyoruz. Halk kart dağıtırken siyasi değil, insani davranıyoruz. Siyasi parti ayrımı yapmıyoruz” diye konuştu.

NİYET Akademi’ye dahil olarak meslek edinmek isteyen Karaisalılar, hizmetten duydukları memnuniyeti lisana getirdiler.