BUTTİM idaresinden faturalara ‘kademe ayarı’ talebi

BUTTİM İdaresi ve esnafını ziyaret eden Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Ticaret Merkezinde...

BUTTİM idaresinden faturalara ‘kademe ayarı’ talebi

BUTTİM İdaresi ve esnafını ziyaret eden Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Ticaret Merkezinde yürütülen çalışmaların bedelinin yeterli bilinmesi gerektiğini söyledi. Ziyarette, güç faturalarında düzenleme yapılması talebi gündeme geldi.

BURSA (İGFA) – Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Altınöz, Vilayet Lideri Murat Kolancı ve MKYK üyeleri ile birlikte Bursa Milletlerarası Dokumacılık ve Ticaret Merkezi’ni (BUTTİM) ziyaret etti.

BUTTİM İdare Heyeti Lideri Sadık Şengül, İdare Heyeti Lider Yardımcıları İbrahim Toprak ile Emin Tamam ve Kontrol Şurası üyesi Oktay Aslan’ın ağırladığı Fatih Erbakan, merkezin işleyişi ve Bursa iktisadına katkısı ile ilgili bilgi aldı.

BUTTİM’deki çalışmalardan çok etkilendiğini de belirten Erbakan, “BUTTİM’in kent iktisadına olduğu kadar ülkenin üretim ve istihdamına da önemli kıymet kattığını yerinde de gözlemledim. Bu tablonun inşa edilmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Esnafımızın ülke iktisadına sağladığı katkılar çok değerli ve her vakit daha fazla takviyeye layıklar” diye konuştu.

ŞENGÜL: FATURALAR, 2. KADEMEDEN ÇIKARILMALI

Fatih Erbakan’a BUTTİM’e gösterdiği ilgi için teşekkür eden İdare Heyeti Lideri Sadık Şengül de “Merkezimizin iş hacmini artırmak, esnafımıza, ülkemize daha fazlasını kazandırmak için çabalarımız sürüyor. Ağırladığımız konuklarımıza her vakit bu vizyonu anlatıyoruz. Ticaret hacmini artıracak projelerle BUTTİM’in yıllık yaklaşık 500 bin dolar olan ihracat potansiyelini 1 milyar 250 bin dolara çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Son periyotta artan güç maliyetine de dikkati çeken Şengül, “Elektrik ve doğalgazı yalnızca ısınma maksatlı kullanan ve kâr hedefi gütmeyen kurumların faturalarının ikinci kademeden çıkarılarak birinci kademeye alınması hem esnafımızı rahatlatacak, hem de istihdama katkı sağlayacaktır. Bu talebimizin yanında Merkezimizin güç verimliliğinde daha düzgün noktaya gelmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz” sözlerini kullandı.