Xiaomi’nin fotoğraf sonlarını kaldıran konsept telefon modeli tanıtıldı!

Akıllı telefon kameraları ne kadar etkileyici olsa da en yeterli kameralar bile belli sınırlamalara sahip....

Xiaomi’nin fotoğraf sonlarını kaldıran konsept telefon modeli tanıtıldı!

Akıllı telefon kameraları ne kadar etkileyici olsa da en yeterli kameralar bile belli sınırlamalara sahip. Bunlardan birisi lens seçimi,Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, Alman kamera üreticisi Leica ile kurduğu paydaşlık ile birlikte konsept olarak yeni bir akıllı telefon modeli üretti. Ortak üretilen telefon ile birlikte ilerleyen günlerde akıllı telefon kullanıcılarının seçim yapma talihi olmadıkları sabit lenslerden, takılıp çıkarılabilen lens seçeneklerine geçebilecekler üzere duruyor.

Xiaomi DSLR lens takılabilen yeni telefon konsepti” “Xiaomi DSLR lens takılabilen yeni telefon konsepti” width=”640″ height=”558″>

KAMERAYA ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR DSLR LENS TAKILABİLECEK

Xiaomi 12S Ultra Konsept ile kullanıcılar profesyonel fotoğraflar çekmek için telefonun art kamerasına fizikî olarak DSLR lens eklenerek keskin manzaralar yakalarken çektiği imajlarda de ışık kaybını azaltacak. Leica Summilux-M 35mm f/1.4 ASPH kamera modülü ile tanıtılan akıllı telefon tüm Leica M serisi lensler ile özelleştirilebilecek. Aygıtın kamerasında çizilmelere karşı safir bir kaplama bulunuyor. Aygıt şu an için yalnızca konsept bir model ve şirket ticari lansman hakında rastgele bir bilgi açıklanmadı.

Xiaomi DSLR lens takılabilen yeni telefon konsepti” “Xiaomi DSLR lens takılabilen yeni telefon konsepti” width=”640″ height=”480″>

GÜÇLÜ SOĞUTMA TEKNOLOJİSİ

Farklı kamera tasarımı ile ilgileri çeken Xiaomi 12S Ultra 3200×1440 piksellik 2K çözünürlüğünde bir ekrana sahip. 120Hz ekran yenileme suratı bulunan LTPO Amoled panel 6.73 inç boyutunda. Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci bulunan akıllı telefon 4.860 mAh kıymetine sahip pilden besleniyor. Bunun yanında genelde bilgisayarlarda gördüğümüz ısınmayı engelleyen sıvı soğutma teknolojisi de telefonda bulunuyor.