Xiaomi, Yeni AIoT Serisi Eserlerini Memleketler arası Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Küresel teknoloji başkanı Xiaomi, küresel lansmanında Türkiye’de de satışa sunulan Xiaomi Smart Band 8’in de...

Xiaomi, Yeni AIoT Serisi Eserlerini Memleketler arası Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Küresel teknoloji başkanı Xiaomi, küresel lansmanında Türkiye’de de satışa sunulan Xiaomi Smart Band 8’in de dahil olduğu en son akıllı aygıt serisini tanıttı. 1,099 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla satışa sunulan Xiaomi Smart Band 8, 3 Ekim tarihine kadar geçerli olacak birinci satış kampanyası kapsamında mi.com/tr üzerinden indirimli olarak 999 TL’ye satın alınabilecek.

 

Xiaomi, amiral gemisi Xiaomi 13T Serisi akıllı telefonlarının yanı sıra kullanıcılara irtibatlı bir tecrübe sunmak üzere geliştirilen Xiaomi Smart Band 8 ve Xiaomi Watch 2 Pro’nun da dahil olduğu en son akıllı aygıt serisini de küresel lansmanında tanıttı. Xiaomi’nin yenilikçi aygıtları, kullanıcıların sıhhat, zindelik ve spor performanslarına yardımcı olmak için teknolojiyle etkileşim kurma hallerini tekrar tanımlıyor. Böylelikle kullanıcıların yeni teknolojilerden daha fazla randıman almalarına ve rahatça kullanabilmelerine imkan tanıyor.

 

Sporun tarzla buluşması: Xiaomi Smart Band 8

Xiaomi’nin fitness bilekliği serisinin son üyesi Xiaomi Smart Band 8, kullanıcılara 150’nin üzerinde spor modu seçeneği sunuyor. Ayrıyeten, gerçek vakitli izleme ve kondisyon istatistikleri sunarak kullanıcıların yanlışsız antrenman datalarına ulaşmalarına imkan tanıyor. Koşmayı alışkanlık haline getirmiş kullanıcılara yönelik “Pebble Modu”, aygıtın ayakkabı bağcıklarına takılarak detaylı koşu bilgileri elde etmelerini ve daha düzgün performans için koşularını değerlendirmelerini sağlıyor.

 

Gelişmiş sıhhat ve zindelik takibini bir ortaya getiren Xiaomi Smart Band 8, tüm gün SpO2 ve kalp atış suratı izleme, uyku takibi, tansiyon takibi ve hatta bayanlara yönelik regl döngüsü¹ kaydı ve varsayımı üzere özellikler içeriyor. Sıhhat takibine yönelik bu bütünsel yaklaşım, kullanıcıların sıhhatle ilgili tüm denetimi ellerine almalarını sağlıyor.

 

En yeni Apollo 4 Blue Lite çipset ile donatılan Xiaomi Smart Band 8, ultra akıcı bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. Yükseltilmiş 190 mAh pili, tek bir şarjla 16 güne kadar genel bir kullanım sağlıyor. Ayrıyeten, yeni süratli şarj özelliği şarj müddetini sırf bir saate indirerek kullanıcıların aygıtlarının keyfini çıkarmaya daha fazla, beklemeye ise daha az vakit ayırmalarını sağlıyor.

 

5ATM suya dayanıklılık derecesi⁴ ile çeşitli ortamlar ve aktiviteler için uygun olan aygıt,  yenilenen görünümü, yarış pisti formundaki 1,62 inç kristal berraklığında yüksek çözünürlüklü AMOLED ekranı, CORNING GG3 cam kapağı ve NCVM metalik dokuya sahip bir çerçeve içeriyor. Aygıtın Altın yahut Grafit Siyah olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor.

 

Xiaomi Smart Band 8, oyun temalı seçenekler de dahil olmak üzere 200’den fazla evvelce ayarlanmış saat kadranı seçeneğiyle birlikte geliyor ve kullanıcıların aygıtlarını ruh hallerine ve stillerine uyacak halde kişiselleştirmelerine imkan tanıyor. Yeni süratli çıkarılabilen kayış tasarımı, deri örgülü, kareli, çift sargılı ve paslanmaz çelik zincir seçenekleri dahil olmak üzere çeşitli gereç ve dizaynlar sunuyor.⁵ Bu çok taraflılık, aygıtın farklı ortamlara ahenk sağlamasını, hatta toplumsal toplantılar için kapalı bir kolyeye dönüşmesini sağlıyor.

 

Her açıdan daha akıllı: Xiaomi Watch 2 Pro

Gücünü Google Wear OS’tan alan Xiaomi Watch 2 Pro, kullanıcılara akıllı, şık ve verimli bir tecrübe sunuyor. Yüksek performansı uzun pil ömrü, gelişmiş bir ekranın yanı sıra sıhhat ve fitness gereksinimlerini karşılayan bir dizaynla birleştiriyor.

 

Xiaomi Watch 2 Pro, kapsamlı sıhhat ve fitness takibi özelliklerinin yanı sıra Google Cüzdan, Google Haritalar ve Google Asistan üzere Google’ın tanınan uygulama paketleriyle olan entegrasyonlarıyla öne çıkıyor.¹ Bu iş birliği, bağlanabilirliği, kişiselleştirmeyi ve üretkenliği artırarak kullanıcılara yeni bir kolaylık seviyesi sunuyor.

 

Yeni jenerasyon Snapdragon® W5 + Gen 1 giyilebilir teknoloji platformuyla donatılan Xiaomi Watch 2 Pro, yüksek süratte üst seviye güç verimliliğiyle çalışıyor. Kullanıcılar, her yere yanlarında taşımak zorunda kalmadan akıllı telefonlarına bağlanabilmelerine imkan tanıyan LTE dayanaklı saat bağlantısının² keyfini çıkarıyor. 

 

Doğru fitness ve idman takibi sağlayan çift bantlı GNSS ile elde edilen hassasiyet, fitness meraklılarının en çok beğenecekleri özelliklerden biri olarak öne çıkıyor.  Xiaomi Watch 2 Pro, 150’nin üzerinde spor moduyla, kapsamlı idman tahlili ve performans istatistikleri sunuyor. Ayrıyeten, uyku kalitesi hakkında bedelli bilgiler sağlayarak kullanıcıların uyku tertiplerini anlamalarına ve daha sağlıklı bir hayat sürmek için daha şuurlu kararlar almalarına yardımcı oluyor.

 

Xiaomi Watch 2 Pro, lüks deri yahut sağlam floro kauçuk kayış ile sunulan sağlam paslanmaz çelik kasası ile şık bir dizayna sahip. Yüksek çözünürlüklü 1,43 inç AMOLED ekranı, kullanıcıların özel fonksiyonlarda basitçe gezinebilmelerine ve evvelden yüklenmiş 20’den fazla saat kadranı ortasından seçim yapmasına imkan tanıyan döndürülebilir bir kurma kolu ve Kısayol Tuşu içeriyor. Ayrıyeten, daha fazla şahsileştirme isteyen kullanıcılara yönelik modaya uygun renklerde bir dizi çıkarılabilir kayış seçeneği de bulunuyor.

 

Fiyat ve Bulunabilirlik 

Xiaomi Watch 2 Pro küresel raflarda yerini alırken, Xiaomi Smart Band 8, 26 Eylül itibariyle 1.099 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı