ESET’ten fark yaratan sonuçlar

ESET performans ve makus gayeli yazılımlara karşı müdafaa testlerinde birinci olarak Advanced+ mükafatlarını aldı. Dijital...

ESET’ten fark yaratan sonuçlar

ESET performans ve makus gayeli yazılımlara karşı müdafaa testlerinde birinci olarak Advanced+ mükafatlarını aldı.

Dijital güvenlikte dünya önderi olan ESET, gelişmiş çok katmanlı güvenlik yazılımı ESET Internet Security’nin, AV-Comparatives tarafından en son düzenlenen Berbat Maksatlı Yazılımlara Karşı Muhafaza Testi ve Performans Testi’nde itibarlı Advanced+ mükafatlarını aldı. Bu mükafatlar, ESET’in inanılmaz performansını ve kullanıcıları makus maksatlı yazılım tehditlerine karşı müdafaa konusundaki gücünü gösteriyor. 

Olağanüstü sonuçlara imza attı 

ESET Internet Security de dahil olmak üzere 16 tedarikçinin birçok eseri, sisteme makûs maksatlı evraklar yüklenerek Berbat Emelli Yazılımlara Karşı Muhafaza Testine girdi. Test, ağ şoförleri, USB’ler üzere vektörleri ve diskte makus gayeli yazılımların bulunduğu senaryolardan oluşuyordu. Kapsamlı test seti, kullanıcıların gerçek dünyada karşılaştığı tehditleri temsil eden 10.015 yeni ve yaygın makûs hedefli yazılım örneğinden oluşuyordu. ESET Internet Security, makûs maksatlı yazılıma karşı muhafaza konusunda %99,9 üzere harika bir  oran elde etti. Ayrıyeten, test raporunda antivirüs yazılımlarının evrak algılama yeteneklerinin özgünlüğünü kıymetlendiren bir yanlış alarm testi de yer aldı. ESET Internet Security bilhassa sıfır yanlış alarm ile kusursuz bir performans sergileyerek güvenilirliğini kanıtladı. Yasal belgeleri ve potansiyel makûs gayeli yazılım tehditlerini tesirli bir formda tespit etme yeteneğini de sergiledi.

En son yapılan Performans Testinde, her ikisi de güvenlik ürünü olarak isimlendirilen “Antivirüs” ve “İnternet Güvenliği” tüketici eserleri teste tabi tutuldu. Sonuçlar, bir güvenlik eserinin 16 tedarikçinin test edilen başka güvenlik eserleriyle karşılaştırıldığında sistem performansı üzerindeki tesirini gösteriyor. Performans Testinde çeşitli değerlendirmeler yapılıyor ve bu testlerden elde edilen sonuçlar genel Tesir Puanını ortaklaşa oluşturuyor. Eserin en az kaynak kullanımı verimliliğini test etmek için evrak kopyalama, arşivleme, yükleme, uygulama başlatma, evrak indirme ve web sitelerinde gezinme üzere farklı rutin süreçlerdeki performans tesiri bedellendiriliyor. Eserler sonuçların ortalamasına nazaran Yavaş, Vasat, Süratli ve Çok Süratli olarak sınıflandırılıyor. Ayrıyeten teste, kesimde kabul gören PC Mark kalite testi standartları da uygulandı ve test aygıtında rastgele bir güvenlik yazılımı olmadan 100 üzerinden PC Mark puanı verildi. Bilhassa PC Mark değerlendirmesinde ESET Internet Security 98.4 puanla doruğa çıkarak, tahlilin gerçek hayatta aktif olarak kullanılmasını ve genel performansını vurguladı. 

ESET Internet Security, bu titiz değerlendirmede hem Makûs Maksatlı Yazılımlara Karşı Muhafaza hem de Performans Testlerinde üstün muvaffakiyet gösterdi. Bu fevkalâde puan, ESET Internet Security’yi 16 tedarikçinin eserleri ortasında birinci sıraya yerleştirdi. 

ESET Tüketici ve IoT Kısım Lider Yardımcısı Mária Trnková bu bahiste şunları söyledi: “ESET olarak, güvenlik konusundaki gelişmeleri daima izleme ve gelişmiş tahliller sunma kararlılığımız devam ediyor. Her türlü berbat maksatlı yazılım tehdidine karşı en âlâ taşınabilir çok katmanlı müdafaamız olan ESET Internet Security, interneti alışveriş, bankacılık, iş ve irtibat için faal olarak kullanan, mahremiyetine kıymet veren çağdaş kullanıcılarımıza yardımcı oluyor. Bu nedenle, dünyanın önde gelen bağımsız güvenlik test kuruluşlarından AV-Comparatives tarafından Berbat Gayeli Yazılımlara Karşı Muhafaza Testi ve Performans Testi’nde Advanced+ mükafatlarını almaktan heyecan duyuyoruz. Bu muvaffakiyet, kullanıcılarımıza kusursuz muhafaza sağlamak için temel ESET teknolojilerimizi daima geliştirerek, bitmek bilmeyen kıymetli tahliller arama gayretimizin bir delilidir. Kullanılabilirlik özelliğinden ödün vermeden, en üst seviye müdafaa sağlayan güvenlik tahlilleri sunma kararlılığımız devam ediyor.”

ESET Internet Security

ESET Internet Security, gerçek manada entegre bilgisayar güvenliğinde yeni bir yaklaşımı temsil ediyor. ESET LiveGrid® tarama motorunun en son sürümü, özel Güvenlik Duvarı ve Antispam modülleriyle birlikte bilgisayarınızı inançta tutmak için sürat ve hassasiyetten yararlanır. Bilgisayarınıza ziyan verebilecek hücumlara ve berbat gayeli yazılımlara karşı daima tetikte olan akıllı bir sistemdir.

ESET Internet Security, azamî müdafaa ile en az sistem ayak izini birleştiren eksiksiz bir güvenlik tahlilidir. Gelişmiş teknolojisi, sistem performansını engellemeden yahut bilgisayarı bozmadan virüsler, casus yazılımlar, truva atları, solucanlar, reklam yazılımları, rootkitler ve öbür tehditlerin sızmasını önlemek için yapay zeka kullanır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı