Üreticilere bir dayanak de Samsun’dan

SAMSUN (İGFA) – Samsun Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca hazırlanan Asma Fidanı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi...

Üreticilere bir dayanak de Samsun’dan

Üreticilere bir dayanak de Samsun'dan - 02/12/2022

SAMSUN (İGFA) – Samsun Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca hazırlanan Asma Fidanı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Vezirköprü ilçesinde çiftçilik yapan üreticilere 1650 adet asma fidanı dağıtıldı. Dağıtım merasimine Ziraî Hizmetler Dairesi Lideri Dr. Ali Korkmaz ve teknik grubu, Vezirköprü İlçe Belediye Lider Yardımcısı Salih Sefacı, meclis üyeleri ve üreticiler katıldı.

Törende konuşan Vezirköprü İlçe Belediye Lider Yardımcısı Salih Sefacı, “Samsun tarımına ivme kazandıracak çalışmalara her geçen gün daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Bu nedenle Samsun tarımında yapacağımız pek çok çalışmaya sağladığı katkı başta olmak üzere, Vezirköprü ilçemizde tarımın gelişmesi ve çeşitlenmesi manasındaki katkılarından ötürü Büyükşehir Belediye Liderimiz Mustafa Demir’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, tarım kenti Samsun’da yalnızca son 3 yılda 11 bin 456 çiftçiye fide, fidan ve tohum dayanağı verildiğini hatırlatarak, “Büyükşehir olarak her vakit çiftçimizin yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Tarım siyasetimizle Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz. Samsun’da verilen takviyeler Türkiye’nin hiçbir yerinde verilmiyor. Türkiye’de en üst seviyede takviye Samsun’da veriliyor” diye konuştu.

Vezirköprü’de yetiştiriciliği eskiye dayanan asmanın değerli bir bitkisel üretim hali olduğunu da söyleyen Lider Demir, “Asmanın Türkiye’de birçok bölgemizde yetiştiriciliği yapıldığı üzere vilayetimizde de yetiştiriciliğinin yapılması üreticilerimiz için ekonomik bir gelir kaynağıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak asma yetiştiriciliğini geliştirmek için üreticimizin her bahiste yanında olarak bitkisel üretimi desteklemeye devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.