TürkTraktör, Çevreci ve Son Teknoloji Eserleriyle Adana Tarım Fuarı’nda

Türkiye’nin otomotiv kesimindeki birinci üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki önder firması TürkTraktör, 1-5 Kasım tarihlerinde...

TürkTraktör, Çevreci ve Son Teknoloji Eserleriyle Adana Tarım Fuarı’nda

Türkiye’nin otomotiv kesimindeki birinci üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki önder firması TürkTraktör, 1-5 Kasım tarihlerinde düzenlenen 15. Adana Milletlerarası Tarım Fuarı’nda en yeni modellerinin yanında verimli ve çevreci eserleriyle yer alıyor. Aktüel emisyon standartlarında üretilen yerli üretim Faz 5 motorlu New Holland T3F ve T4S ile çevreci ve yüksek verimlilik sağlayan eserlerini sergileyen TürkTraktör, Hassas Tarım Ekipmanları ve Tarlam Cepte uygulaması ile de sürdürülebilir tarım için çiftçinin muhtaçlık duyduğu eser ve hizmetleri bir ortada sunuyor.

Çukurova Bölgesi’nin Türkiye tarım bölümünün kalbinde yer aldığını belirten TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, 15. Adana Memleketler arası Tarım Fuarı’nda yer aldıkları için büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Özüner, “TürkTraktör olarak bölümün bölgedeki en büyük tarım fuarında bu sene de yerimizi aldık. Çukurova, tarım açısından ülkemizin en kıymetli bölgelerinden biri, hatta eser çeşitliliğinde başı çekiyor. Biz de 68 yıldır çiftçilerimizle mukadderat birliği yaparak onların her gereksinimlerinde yanlarında buldukları bir dost haline geldik. Tarihimizin ve kesimdeki liderliğimizin bize yüklediği sorumlulukların şuuruyla dün olduğu üzere bugün de ülke tarımını ve çiftçimizi daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Bu çerçevede araştırma geliştirme, inovasyon, dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik odağında birçok farklı çalışmalar yürütüyoruz. Yetmişinci yaşımıza yaklaşırken tüm bu çalışmalarımızı ‘TürkTraktör Tarımı Dönüştürür, Geleceğe Hazırlar’ gayesiyle özetledik. Çiftçilerimizi geleceğe hazırlamak ve gelecek jenerasyonlar için daha yaşanılabilir bir dünyayı miras bırakmak en kıymetli hedefimiz” dedi.

Adana Tarım Fuarı’nda Faz 5 motorlu iki traktör modelinin sergileneceğini belirten Özüner, “İklim krizinin tesirinin daha da artmasıyla ülkemizde ve dünyada tarımın ehemmiyeti daha da düzgün anlaşılmaya başlandı. Çiftçilerimiz de bu mevzuda artık daha şuurlu. Havayı daha az kirleten birebir vakitte yakıt tasarrufu sağlayan yeni kuşak motorlu traktörleri tercih etmeye başlıyor. Bunlardan biri olan Faz 5 emisyon kriterlerinde ürettiğimiz verimli ve çevreci motoruyla New Holland T3F modelimizi Çukurova çiftçisinin beğenisine sunuyoruz. Tekrar Faz 5 motorlu T4S serimiz de fuar alanındaki standımızda yer alacak” dedi.

Faz 5 Motorlu T3F ve T4S Serileri Adana Tarım Fuarı’nda

TürkTraktör’ün pazar önderi markası New Holland, Adana Tarım Fuarı’nda “TürkTraktör Geleceğe Hazırlar” hedefi doğrultusunda üretimini gerçekleştirdiği T3F serisini sergiliyor. Common-Rail yüksek basınçlı yakıt enjeksiyon sistemine sahip yeni T3F, en aktüel emisyon standardı olan Faz 5 motoruyla daha tasarruflu ve daha çevreci bir üretim imkânı sunuyor. Kuzey Amerika ve Avrupa’ya da ihraç edilen yeni T4S, 8 ileri 8 geri yahut 12 ileri 12 geri şanzıman seçeneği, isteğe bağlı elektrohidrolik çift çeker ünitesi ve Power Shuttle alternatifi ile 30 km/s yahut 40 km/s ilerleme suratı seçenekleriyle öne çıkıyor.

Avrupa standartlarına uygun yerli üretim Faz 5motorlarıyla Adana’da birinci defa Türk çiftçisiyle buluşan T4S Serisi ise Common Rail yakıt enjeksiyon sistemi ve 50, 55, 65 beygir güçlere sahip birbirinden farklı üç motor seçeneğiyle her türlü gereksinime cevap veriyor.

TürkTraktör’ün premium markası CASE IH de 250, 270 ve 300 HP nominal motor güçleri sunan üç farklı modele sahip Yeni Optum AFS Connect serisi ile fuarda yer alıyor.

New Holland ve CASE IH Tarım Makineleri de Fuarda

Farklı gereksinimlere uygun geniş model seçenekleri ile yeni tasarım TürkTraktör Toprak Sürece Makineleri, Adana Tarım Fuarı’nda çiftçilerin beğenisine sunuluyor. Ayrıyeten bu sene eser gamına dahil olan TürkTraktör Mısır Silaj Makinesi ve New Holland Teleskopik Yükleyici de sergilenen eserler ortasında.

Tüm sistemleri yüksek verimlilik ve ağır hizmet tipi için tasarlanmış olan CASE IH Büyük Balya Makineleri ve uzun saatler uzunluğu kesintisiz ekim imkânı sunan CASE IH Hassas Ekim Makineleri de TürkTraktör standında incelenebiliyor.

Tarlam Cepte Kullanıcı Sayısı 100 Bini Geçti

TürkTraktör’ün çiftçilere dijital karar takviyesi sunmak hedefiyle hayata geçirdiği taşınabilir uygulaması Tarlam Cepte de yeni özellikleri ile Adana Tarım Fuarı’nda yer alacak. Uygulamanın yeni özellikleri ortasında yer alan Mısır Randıman Rekolte İddiası, tarlaya ekilen tohum ölçüsünü belirttikten sonra 4-6 saat içerisinde rekolte iddiasını çiftçiye sunmasıyla dikkat çekiyor.

Şimdiye dek 100 bin kullanıcıyı aşan Tarlam Cepte, Adana Tarım Fuarı’nda tarım üreticilerine cazip kampanyalar da sunuyor. Tarlam Cepte kullanıcıları, yetkili bayi ve servislerden yapacakları özgün yedek modül alışverişlerinde 365 TL’ye varan indirim fırsatlarından faydalanabilecek.

Traktör Çekilişinin Kazananı, İkramına Adana Tarım Fuar’ında Kavuşuyor

Tarlam Cepte uygulaması üzerinden gerçekleştirilen traktör çekilişinin kazananı da ikramına, Adana Tarım Fuarı’nda kavuşacak. 14.05.2022 – 14.10.2022 tarihleri ortasında düzenlenen ve 30 bin kişinin katıldığı çekiliş sonucunda bir kişi, New Holland’ın T540S traktörünü kazandı. Öteki yandan 1 kişi Römork 3.5 ton, 5 kişi AV-MAP (Manuel Dümenleme Kiti), 2 kişi Pulluk: 3-12 İnç, 6 kişi TürkTraktör Bakım Kiti TDJX ve 20 kişi de New Holland Maket Traktör alma talihini yakaladı.

TürkTraktör Drone ile İlaçlama Daha Tasarruflu

Büyük alanların ilaçlamasında maliyet, işgücü ve vakit tasarrufu sağlayan, geniş uygulama yelpazesi, kullanım ve bakım kolaylığı, yüksek randıman ve etraf müdafaa üzere imkanlar sunan teknoloji eseri TürkTraktör Drone hizmetiyle ilgili bilgiye de fuar boyunca ulaşılabiliyor. Şu anda beş pilot bayide drone ile ilaçlama hizmetini sunan TürkTraktör, 2023 yılında bu alandaki hizmet ağını da genişletmeyi hedefliyor.

Hassas Tarım Eserleri Görücüye Çıkıyor

Dünyada tarım teknolojilerinin öncü şirketlerinden Trimble’ın Türkiye’deki yetkili satış ve servis distribütörü olan TürkTraktör, Adana Tarım Fuarı’nda çiftçilerin çalışma performanslarını artıracak hizmetlerini de Türk çiftçisiyle buluşturacak.

Otomatik Dümenleme Sistemi, Akış ve Uygulama Denetim Sistemlerine ek olarak yerli olarak geliştirilen manuel dümenleme sistemi de fuar boyunca tanıtılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı