2/B ve Hazine’ye ilişkin tarım topraklarının hak sahiplerine satışına ait müracaatlar için son tarih 31 Aralık

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 2/B ve tarım yerleri satışında müracaatların 31 Aralık tarihinde...

2/B ve Hazine’ye ilişkin tarım topraklarının hak sahiplerine satışına ait müracaatlar için son tarih 31 Aralık

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 2/B ve tarım yerleri satışında müracaatların 31 Aralık tarihinde sona ereceğini hatırlattı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, vatandaşların rastgele bir hak kaybı yaşamaması için müracaat ve ödemelerini yapmaları davetinde bulunuldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından, 2/B ve tarım toprakları satışında müracaat müddetinin 31 Aralık tarihinde sona ereceği hatırlatması yapıldı. Bu yıl Nisan ayında 2/B ve Hazine’ye ilişkin tarım topraklarının hak sahiplerine satışına ait müracaat ve ödeme mühleti 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı. Bakanlık açıklamasında vatandaşlara, rastgele bir hak kaybı yaşamamaları için müracaatlarını yapma davetinde bulunuldu.

Bugüne kadar 1 milyon vatandaş tapularına kavuşturuldu

Açıklamada, devlet ile vatandaşlar ortasında yıllardır süregelen mülkiyet problemlerinin tahlili için hayata geçirilen 2/B ve tarım topraklarının hak sahiplerine satışına ait düzenlemeler çerçevesinde bugüne kadar 1 milyon vatandaşın tapularına kavuşturulduğu hatırlatıldı.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada, vatandaşların mülkiyet problemlerinin tahliline yönelik bu düzenlemeden daha fazla hak sahibinin yararlanabilmesini sağlamak için yapılan son yasal değişiklik ile 2/B ve Hazine’ye ilişkin tarım yerlerinin satışına ait olarak şu sözler kullanıldı:

“Süresi içinde başvurmayanlar, yapılan tebligatta belirtilen bedeli müddeti içerisinde ödemeyenler ile taksitli satışlarda kontratında belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenler için müracaat ve ödeme mühletinin 31 Aralık tarihine kadar uzatıldığını hatırlatırız. Vatandaşlarımız rastgele bir hak kaybı yaşamaması için müracaat ve ödemelerini son tarih olan 31 Aralık tarihine kadar yapabilirler.” – ANKARA