Tepebaşı Belediyesi 12. Uluslararası Sanat Çalıştayı’na 14 Sanatçı Katılacak

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 12. kere düzenlenecek olan Memleketler arası Sanat Çalıştayı’na bu yıl...

Tepebaşı Belediyesi 12. Uluslararası Sanat Çalıştayı’na 14 Sanatçı Katılacak

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 12. kere düzenlenecek olan Memleketler arası Sanat Çalıştayı’na bu yıl 14 sanatçı katılacak.

Etkinlik bu yıl 12-16 Haziran tarihleri ortasında 14 sanatkarın iştiraki ile yapılacak. Çalıştay açılışı, 12 Haziran Pazartesi günü saat 18.00’de Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Çalıştaya katılacak ressamların çalışmaları hafta boyunca tekrar Özdilek Sanat Merkezi’nde devam edecek. Öte yandan bugüne kadar gerçekleştirilen 11 çalıştaya katılan toplam 290 sanatçı, 400 eser ortaya çıkardı. 12. Milletlerarası Sanat Çalıştayı’nın evvelki yıllarda olduğu üzere bu yıl da dopdolu geçecek. Memleketler arası Pişmiş Toprak Sempozyumu ve Memleketler arası Şiir Buluşması ile birlikte Tepebaşı Belediyesi’nin 3 büyük sanatsal etkinliğinden biri olarak dikkat çeken Sanat Çalıştayı, kazandığı milletlerarası kimlik ile takdir topluyor. 12. Memleketler arası Sanat Çalıştayı, 16 Haziran Cuma günü saat 18.00’de, Tepebaşı Belediyesi Merkez Stant Salonu’nda düzenlenecek kapanış merasimi ile son bulacak.

Katılımcı sanatçılar

Sanat Danışmanlığını Numan Arslan’ın yapacağı 12. Memleketler arası Sanat Çalıştayı’nın bu yılki konuk sanatkarları ise şu formda:

Ayşe Arkün, Ayşe Bilir, Cenk Sezer, Emirhan Candan, Ferodin Iaia, F. Filiz Unat, Hüseyin Şahdubak, İbrahim Ünay, İsmail Ateş, Oğuz Kaleli, Salim Başyiğit, Sebastian Körbs, Şemsettin Edeer, Zafer Dilekçi. – ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat