SEC Başkanının Asistanı Konuştu: CZ’ye BNB Raporu Gönderdi!

2019’da MIT’de Blockchain ve kripto para dersleri veren SEC Lideri Gary Gensler, son vakitlerde Binance...

SEC Başkanının Asistanı Konuştu: CZ’ye BNB Raporu Gönderdi!

2019’da MIT’de Blockchain ve kripto para dersleri veren SEC Lideri Gary Gensler, son vakitlerde Binance davasıyla duruşunu sertleştiriyor. Artık, o devir asistanlığını yapan bir öğrencisi, Gensler’in bu yıllarda Binance CEO’su CZ ile yakın temasta olduğunu öne sürdü. Hatta BNB hakkında hazırladığı bir raporu CZ’ye iletmesine yardımcı olduğunu paylaştı.

Gary Gensler’in eski öğrencisi Binance ve BNB hakkında konuşuyor

Şu anda Mantanetwork’te üst seviye yönetici stajyeri olan Kenny, gün içinde Gary Gensler ve Binance CEO’su Changpeng Zhao hakkında geçmişte yaşananları ortaya döktü. Kenny’nin öyküsü, düzenleyiciler ve sanayi öncüleri ortasındaki işbirliği ve inovasyon potansiyelini vurguluyor.

Kenny’nin Gensler ile olan ilişkisi, Gensler’in MIT’de ders verdiği 2019’a uzanıyor. Kenny o vakitler Gensler’in asistanıydı. Aydınlattığı yaşanmışlıklara nazaran Gensler, BNB hakkında hazırladığı bir raporu CZ’ye iletmesine yardımcı oldu. MIT öğrencisi, BNB hakkındaki raporunun Gensler’in dikkatini çektiğini ve raporu şahsen CZ ile paylaştığını söylüyor.

https://twitter.com/superanonymousk/status/1666637227323998210

Kenny, ikili ortasındaki ilgi hakkında o vakitler şunları düşündüğünü tabir ediyor:

“Gensler’in gönderdiği o raporu CZ’nin okuması, kriptoyla daha fazla ilgilenmem için bana ilham verdi. Yalnızca rapor değil, ilham kaynağım Gensler ve CZ ortasındaki etkileşimdi. Hem düzenleyici hem de yenilikçi tarafından yeniliğe açık bir Blockchain geleceği için bir fırsat hissettim.”

“Anne babanın hengamesini izlemek gibi”

Kenny daha sonra Gary Gensler ve Changpeng Zhao üzere isimlerle tanışmakdan duyduğu heyecan ve memnunluğu lisana getirdi. Bu periyotta ikilinin ilgisinden ilham aldıktan sonra, Web3 alanına yönelmeyi tercih ettiğini paylaştı. Bu hafta ortaya çıkan SEC’in Binance ve Coinbase’e yönelik davalarını, bahtsız bir sonuç olarak yorumladı. Kenny nazaran ilham aldığı bu şahısların çatışması, “anne babanın hengamesini izlemek üzere.”

sec baskaninin asistani konustu czye bnb raporu gonderdi 0 dyrq1HrW

“Keşke sonuç farklı olsaydı”

Kenny son olarak, “Keşke sonuç farklı olsaydı. Tüm bilgilere sahip değilim ve bunun yalnızca başlangıç ​​olduğunu biliyorum. Lakin sahiden umuyorum ki, bundan ne çıkarsa çıksın, en parlak zihinlerin dünyayı değiştirmek için ortaya koydukları tüm sıkı çalışmaları hesaba katar” diye yazdı.

Şu anda Mantanetwork’te çalışan Gary Gensler’ın asistanı, çatışmaları bir yana, bu isimlere hala güvendiğini söylüyor. Bu ortada, Gensler ve CZ’nin yıllar evvelki samimiyeti konusunda, Binance’in avukatları ikilinin sık sık görüştüğünü paylaştı.

Gary Gensler Binance’e danışmanlık vazifesi için müracaat yapmış

Binance avukatlarının 4 Haziran tarihli raporuna nazaran Gensler, 2019’da Binance’e danışman olarak katılmak istedi. Avukatlar, ikilinin bu tarihte Japonya’da yüz yüze bir öğlen yemeği toplantısı yaptığını bildirdi. Burada BNB ve Binance’in ABD’de bir borsa açmayı tartıştıklarını yazdılar.

sec baskaninin asistani konustu czye bnb raporu gonderdi 1

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SEC-Binance davası ABD Adalet Bakanlığı’na talip edilen yeni soruşturmayla ikinci basamağa geçiyor.