Emotion Coaching İngiltere ve Türkiye Enstitüsü’nün Ortak Eğitimi Dikkat Çekti

Emotion Coaching  İngiltere ve Türkiye  Enstitüsü ortaklaşa  yüz yüze tam gün süren bir  eğitim gerçekleştirdi....

Emotion Coaching İngiltere ve Türkiye Enstitüsü’nün Ortak Eğitimi Dikkat Çekti

Emotion Coaching  İngiltere ve Türkiye  Enstitüsü ortaklaşa  yüz yüze tam gün süren bir  eğitim gerçekleştirdi. Emotion Coaching İngiltere Enstitüsü Kurucu Ortaklarından Dr. Louise Gilbert bu özel bir oturum için birinci kere Türkiye’ye geldi.

 Emotion Coaching Türkiye Enstitüsü’nün Bursa’da  3 Haziran’da Emotion Coaching İngiltere Enstitüsü Kurucu Ortaklarından Dr. Louise Gilbert’in iştirakiyle düzenlediği eğitime ilgi ağır oldu.

Türkiye’de toplumsal duygusal öğrenme ve gelişimde hislerin rolü konusunda çalışmalar yapan Emotion Coaching Türkiye Enstitüsü  bu sefer, enstitü kurucusu  Doç.Dr.Nalan Kuru ve Emotion Coaching İngiltere Enstitüsü  kurucu ortaklardan Dr. Louise Gilbert’in ortakverdiği interaktif eğitimle dikat çekti.  3 Haziran Cumartesi günü yapılan eğitime birçok öğretmen, öğrenci ve ebeveyn katıldı. 

 Emotion Coaching  hakkında bilgilerin verildiği, adımlarının açıklandığı, örnek senaryolarla uygulamalar yapılan ve “duygu-davranış-öğrenme” tahlil çalışmasının deneyimlendiği interaktif ve yüz yüze olan bu oturum yaklaşık 6 saat sürdü.  Daha sonra iştirakçilere Dr. Gilbert ve Doç.Dr. Kuru tarafından iştirak sertifikası da verildi. 

 

 EMOTION COACHING NEDİR?  Duygu koçluğu/dostluğu, öğretmenin ve anne-babaların çocuğa, hislerini nasıl tanımlayabileceği ve nasıl uygun söz edebileceği konusunda yardımcı olmasını destekleyen bilimsel temelli bir yaklaşımdır. Yaklaşım, toplumsal duygusal öğrenmeyi desteklemeyi, eğitimde ve gelişimde hislerin rolünü ön plana çıkartmayı ve bu yolla da çocuklarla kurulan bağlantının niteliğini arttırarak daha tesirli öğrenmeyi desteklemektedir.  

Dr. Louise Gilbert Kimdir? (PhD, MSc, PGCE, RGN, BSc(Hons)) Emotion Coaching İngiltere’nin kurucu ortağı ve Emotion Coaching Baş Önderidir. Meslektaşı Dr. Janet Rose ile birlikte Birleşik Krallık’taki birinci His Koçluğu araştırma projesini tasarlamış, sunmuş ve değerlendirmiştir. 

Doç.Dr.Nalan Kuru Kimdir? Erken çocukluk eğitimi uzmanı ve  Emotion Coaching Türkiye Enstütüsü kurucusudur. Emotion Coaching İngiltere’nin az sayıdaki  uluslararası uygulayıcı eğitmenlerinden biridir.  Emotion Coaching (Duygu Koçluğu) tekniğinin, müspet psikoloji ve toplumsal duygusal öğrenme ile bir ortaya getirildiği, delil temelli ilişkisel bir davranış idaresi modeli olan “Duygu Dostu Öğretmenlik ve Ebeveynlik Yaklaşımı” nı ortaya çıkarmıştır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı