Milyonluk Aboneli Analist: Bu 32 Altcoin Radarımda!

Coin Bureau dün bir YouTube görüntüsünde en uygun altcoin kategorisi seçimlerini paylaştı. Buna nazaran görüntüde...

Milyonluk Aboneli Analist: Bu 32 Altcoin Radarımda!

Coin Bureau dün bir YouTube görüntüsünde en uygun altcoin kategorisi seçimlerini paylaştı. Buna nazaran görüntüde Coin Bureau, Solana katilleri SUI, APT ve NEAR’’a yer veriyor. Bu bağlamda onların büyük çıkar potansiyeline sahip projeler olduğunu belirtiyor. Tabi radarındakiler yalnızca bunlarla sonlu değil. Detaylara bakalım.

Radardaki sayıca fazla altcoin

Coin Bureau’ya nazaran altcoin METIS, MATIC, ARB ve OP üzere ETH L2 projeleri gelecekte hayati bir rol oynayacak. Mevcut ayı piyasasının sona ermesiyle birlikte, birçok kripto yatırımcısı bir sonraki boğa koşusunda en büyük getiriyi elde etmek hedefiyle portföylerini oluşturuyor. Coin Bureau, yatırımcılara yardımcı olmak için dün YouTube’a yüklenen bir görüntüde kripto seçimlerini paylaştı. Görüntüde, listelerini 10 kategoriye ayırdı. Buna nazaran her kategoriyle ilgili birtakım zorlukları ve fırsatları açıkladı. Görüntüde birinci kripto kategorisi altcoin Solana katilleridir. Coin Bureau’ya nazaran, piyasa evvelden Ethereum’u (ETH) potansiyel olarak geçecek projelere odaklanırdı. Fakat Ethereum blok zincirinin burada kalacağı çok açık hale geldi. Görüntüdeki Solana katilleri ortasında Sui (SUI), Aptos (APT) ve Near Protocol (NEAR) yer alıyor.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 0 W3C35NtP

Bu 3 proje, projenin FTX çöküşünün akabinde hayatta kalamaması durumunda Solana’yı geçme potansiyeline sahip. Solana, son FTX çöküşünün getirdiği zorlukları yeners ve SUI, APT ve NEAR’a karşı liderliğine devam ederse, Coin Bureau SOL’un bir sonraki boğa koşusunda da izlenecek bir kripto olacağına inanıyor.  Altcoin ETH piyasada baskın bir varlık gösterdiğinden, yatırımcılar Layer-1 projelerine gidecek. Bu nedenler uzun vadeli yatırımcılar için 10 kattan fazla yarar sağlayacak. Öte yandan Coin Bureau, artan faiz oranlarının spekülatif kriptolara akacak sermaye ölçüsünü azaltacağını düşünüyor. Buna nazaran bu gelişme getirileri azaltacak.

Ethereum (ETH) üzerine inşa edilen Layer-2 projeleri

Bunlar, ağın süreç fiyatlarını düşürmek ve süreç suratlarını artırmak emeliyle Ethereum blockchainde inşa edilen projeler. Görüntüde Coin Bureau, bu projelerin altcoin Ethereum ağının doğal güvenliğini de beraberinde getirdiğini söylüyor. Bu nedenle bunun da onları merkezi olmayan uygulamalar için cazip bir seçenek haline getirdiğini vurguluyor.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 1 jlg6rP8J

MetisDAO (METIS), altcoin Polygon (MATIC), Arbitrum (ARB) ve Optimism (OP) üzere projelerin hepsi bu kategorideki adaylar. Görüntüye nazaran, piyasaya giren daha fazla Layer-2 projesi var. Coin Bureau, bu nedenle, piyasaya daha fazla proje girdikçe, projeler ortasındaki piyasa kıymeti rekabetinin daha da artacağını düşünüyor.

Merkezi olmayan depolama ve altcoin

Bir sonraki kategori olan merkezi olmayan depolama alanında yer alan projeler Filecoin (FIL), Arweave (AR) ve Akash Network (AKT). Coin Bureau, birçok Layer-1 projesinin şu anda bilgileri merkezi bulut sunucularında depolaması nedeniyle merkezi olmayan depolamanın gelecek için gerekli olacağını paylaştı. Bu altcoin projeleri ölçeklendikçe, merkezi tahliller artık uygulanabilir olmayabilir.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 2 sWjTCXMn

Bununla birlikte, bu kategorideki projeler için bir ikaz, Layer-1 ve Layer-2 altcoin projelerinin kendi merkezi olmayan depolama tahlillerini oluşturmaya başlayabilecekleridir. Bu gerçekleşirse, 3. taraf merkezi olmayan depolama tahlillerine olan gereksinim ortadan kalkacak. İkinci olarak, merkezi olmayan depolama tahlilleri yeni bir kavram. Ayrıyeten şimdi piyasa tarafından tam olarak teste tabi tutulmadı.

Merkezi olmayan tanımlama

Coin Bureau’ya nazaran, merkezi olmayan tanımlama kategorisindeki projeler, bir sonraki kripto ve blok zinciri kullanım durumları dalgasının kilidini açmada kritik bir rol oynayacak. Altcoin Civic (CVC), Kleros (PNK), KILT Protocol (KILT) ve kendi kimlik tahlilini geliştiren Polygon (MATIC) üzere projeler bu kategoride göz önünde bulundurulması gereken projeler.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 3

Yakın gelecekte, kullanıcıların DeFi eserleriyle etkileşime geçmeden evvel gerçek dünyadaki kimlikleriyle kontaklı merkezi olmayan kimliklere sahip olmaları yasal bir gereklilik haline gelebilir. Bu gerçekleşirse, bu kategorideki kriptoların büyük bir fiyat artışı yaşamasına neden olabilir.

Merkezi olmayan finans

Bu kategorideki projeler, klâsik finansal sistemdeki kurumların yerini almak üzere oluşturulmuştur. Coin Bureau bu kripto kategorisinde yükselişe geçmiş durumda. Zira Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) dışında fiyat geliri elde eden tek proje bunlar. Bu fiyatların bir kısmı yönetişim iştirakçilerine gidebilir. Sonuçta bu durum onları daha cazip bir yatırım haline getirecek.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 4 2pFd2NLn

Bu kategori için ismi geçen kripto projeleri ortasında Aave (AAVE) var. Ayrıyeten Lido DAO (LDO) ve Uniswap (UNI) yer alıyor. İkazlar açısından, bu projeler klâsik merkezi finans kurumlarının yerini almayı hedefliyor. Bu nedenle büyük bir düzenleme riskiyle karşı karşıya. Ayrıyeten, bu projeler hacklenmeye ve siber akınlara daha yatkın

Birlikte çalışabilirlik projeleri

Videoda ele alınan bir sonraki kategori, kaynakları birden fazla blok zinciri ağında paylaşma yeteneği olan yüksek seviyede birlikte çalışabilirlik sağlayan projelerdir. Ayrıyeten bu projeler blok zinciri projelerine gerçek dünya ve gerçek vakitli datalarla temas da sağlamaktadır. Görüntüde Chainlink (LINK), Flux (FLUX), Cosmos (ATOM) ve Axelar (AXL) üzere projeler var. Coin Bureau’ya nazaran, tek bir Layer-1 yahut Layer-2 projesinin global seviyede ölçeklendirilmiş merkezi olmayan uygulamaları desteklemesi pek mümkün değil. Zira bu durum birlikte çalışabilirlik projelerini dilek edilir kılmakta.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 5 scKBwACF

Birlikte çalışabilirlik projelerine yönelik potansiyel talep, birçok kripto kullanım durumunun birlikte çalışabilirlik gerektireceği gerçeğiyle daha da artmaktadır. Buna karşın Coin Bureau, birlikte çalışabilirlik projelerinin sırf global kripto benimseme oranı artarsa kullanılacağı konusunda ihtarda bulundu.

Merkezi olmayan toplumsal medya ve altcoin

Videoya nazaran, LENS Platform (LENS) ve Theta Network (THETA) kıymetli projeler. Bunun üzere merkezi olmayan toplumsal medya projeleri uzun vadede yatırımcılar için olumlu çıkarlar sağlayacak. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler daima olarak interneti sansürlemeye çalışıyor. Bu nedenle, toplumsal medya kullanıcıları yavaş yavaş bu merkezi olmayan toplumsal platformları kullanmaya başlayacak.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 6 Jgft3tsZ

Ancak Coin Bureau, bu projelerin benimsenmesinin bu platformları kullanmanın ne kadar kolay olduğuna bağlı olacağını belirtiyor. Ayrıyeten, merkezi olmayan toplumsal medya platformlarının düzenleyici incelemenin kurbanı olma riski de var.

Blockchain odaklı oyun

Kazanmak için Oyna alanındaki heyecan azaldı. Lakin Coin Bureau, her yatırımcının bir sonraki boğa koşusuna girerken dikkatli olmasını söylüyor. Ayrıyeten göz önünde bulundurması gereken 3 blok zinciri oyun projesinden bahsediyor. Görüntüde, Axie Infinity (AXS), Gala (GALA) ve Decentraland (MANA) takipteki projelerden kimileri.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 7 UhMYcg4S

Videoda Coin Bureau, blockchain oyunlarının farklı bir tarafına işaret ediyor. Gelecekte birçok olağanüstü kullanım alanı açacağını vurguluyor. Bu nedenle kitlesel kripto benimsemesinin ana itici güçlerinden biri olacağını belirtiyor. Ne yazık ki, şimdi milyonlarca kullanıcıyı destekleyebilecek bir blok zinciri oyunu yok. Bu yüzden her projenin grubu tarafından yapılması gereken kimi çalışmalar var.

Cüzdanlar

Kripto alanındaki birçok kullanıcı, blockchain cüzdanlarının kripto alanında oynadığı hayati rolün farkında değil. Bu nedenle Coin Bureau’nun görüntüsünde bahsedilen bir sonraki kategori cüzdanlar. Şu anda piyasada bulunan tanınan cüzdan tahlilleri ortasında Metamask var. Ayrıyeten, Fantom (FTM), Avalanche (AVAX) ve ThorFi (THOR) yer alıyor.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 8 YykzDRrC

Bu projelerin gelecekte kendi yönetişim tokenlarını da piyasaya sürmesi kelam konusu. Hatta Metamask’ın grubu, Metamask’ın orta vadede kendi tokenını çıkarma mümkünlüğünü ima ediyor. Bu gerçekleşirse, tüm cüzdan sağlayıcıları ortasında bir piyasa kıymeti rekabeti olacak.

Gizlilik coinleri

Videoda ele alınan son kategori, sahiplerin ve kullanıcıların kimliklerini gizlemeyi amaçlayan zımnilik coinleri. Coin Bureau bu kategori için altcoin ProjectOasis (OASIS), Monero (XMR) ve Secret’a (SCRT) yer veriyor. Buna göe bir sonraki kripto boğa piyasasına girerken izlenmesi gereken projeler bunlar.

milyonluk aboneli analist bu 32 altcoin radarimda 9 qdlb4Zr1

Bu projeler, ağlarında birçok yasadışı faaliyet gerçekleşebileceğinden, şu anda en yüksek seviyede düzenleyici incelemeyle karşı karşıya. Coin Bureau, düzenleyicilerin gelecekte bu saklılık odaklı altcoin projelerine baskı yapmaya devam edeceğini söylüyor. Bu nedenle gelişmenin coinlerin fiyatlarını olumsuz etkileyebileceğini belirtiyor.