Alternatif Bank üst yönetiminde yeni atamalar

Alternatif Bank üst idaresinde 3 değerli atama gerçekleşti Danışman ve basiretli bankacılık anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren...

Alternatif Bank üst yönetiminde yeni atamalar

Alternatif Bank üst idaresinde 3 değerli atama gerçekleşti

Danışman ve basiretli bankacılık anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Alternatif Bank’ın üst idaresinde üç yeni atama gerçekleşti. Banka idaresindeki yapılanma kapsamında, Didem Şahin Çakmak Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanırken, Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Burcu Yangaz atandı. Zafer Vatansever ise Bilgi Teknolojileri ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Banka idaresindeki atamalarla ilgili görüş bildiren Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür; “Alanlarında yıllara dayanan, değerli tecrübeye sahip üç çalışma arkadaşımızı üst idaremizde görmekten memnunluk duyuyorum. Alternatif Bank olarak kendi ekolümüz ve kurum kültürümüzle büyümenin bizim için çok bedelli bir prensip olduğunu belirtmeliyim. Bu kapsamda bankamızı geleceğe taşıyacak başkanlarımızı kendi tertibimiz içerisinden yetiştirebilmek bizim için büyük kıymet taşıyor. Üst idareye atanan yöneticilerimizin Bankamız bünyesinde farklı şube, kısım ve idare kademelerinden geçerek genel müdür yardımcılığına yükselmesi de bu stratejimize hoş bir örnek teşkil ediyor. Bu vesileyle Didem Hanım, Burcu Hanım ve Zafer Bey’e yeni vazifelerinde muvaffakiyetler diliyor, yöneticilerimizin bankamızın amaçlarına ulaşmasında değerli katkılar sunacağına inanıyorum” dedi.

Didem Şahin Çakmak – Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

Gazi Üniversitesi’nden 2005 yılında İktisat, 2006 yılında ise Memleketler arası Münasebetler kısımlarından lisans derecesi alan Çakmak, 2010 yılında birebir üniversitesinin İktisat kısmında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Çalışma hayatına 2007 yılında Şekerbank’ta Management Trainee olarak başladı. Garanti Bankası’nda 2007-2014 yılları ortasında Kredi Kıymetlendirme Direktörü, 2015 yılında ise Kurumsal Şube Müşteri Bağlantıları Yöneticisi olarak mesleğine devam etti. Temmuz 2015’de Alternatif Bank’a katılan Çakmak, sırasıyla Ticari Krediler Tahsis Müdürü, Kurumsal Krediler & FK Müdürü ve İstanbul Kurumsal Şube Müdürü olarak vazife aldı. Eylül 2022’de Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Didem Şahin Çakmak, Milletlerarası Co-Active Koçluk sertifikasına sahiptir.

Burcu Yangaz – Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yangaz, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İdaresi ve Tertip Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Çalışma hayatına 2000 yılında Kibar Holding’te Management Trainee olarak başladı. 2002-2005 yılları ortasında Garanti Finansal Kiralama’da farklı konumlarda sorumluluk aldı. 2005-2008 ortasında Citilease’ de Satış Yöneticiliği yaptı. 2008-2012 yılları ortasında Citibank’ta Kurumsal Bankacılık Kıdemli Müdürü olarak mesleğine devam etti. 2012-2017 ortasında ise Odeabank’ta Kurumsal Bankacılık Küme Müdürü olarak misyon aldı. Nisan 2017’de Kurumsal Şube Müdürü olarak Alternatif Bank’a katılan Yangaz, Eylül 2022’ye kadar yürüttüğü Anadolu Kurumsal Şube Müdürlüğü misyonunu takiben Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Zafer Vatansever – Bilgi Teknolojileri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı

1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Vatansever, çalışma hayatına birebir yıl Toprakbank’ta Kurumsal Bankacılık Alakaları Yöneticisi olarak başladı. 2003-2012 yılları ortasında TEB’de Kıdemli İş Tahlil Yöneticisi olarak misyon aldı. 2012-2014 tarihleri ortasında Intertech’te Ticari Kurumsal Krediler Geliştirme Kısım Müdürlüğü vazifesini üstlendi. 2014-2019 tarihleri ortasında TEB’de Dijital Bankacılık Geliştirme Kısım Başkanı olarak misyon aldı. Mesleğine 2019-2021 tarihleri ortasında ise Etkin Bank’ta Operasyon Lideri olarak devam etti. Temmuz 2021’de Alternatif Bank’a katılan Vatansever, Değişim İdaresi ve Merkezi Operasyon ile Uygulama Geliştirme ve Yazılım Mimarisi departmanlarında Yönetici olarak vazife almasını takiben, Eylül 2022 prestijiyle Bilgi Teknolojileri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı