Meteorolojiden uyarı! Şanlıurfa'da 45 dereceye kadar çıkacak

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşlara çok önemli uyarılar gelmeye başladı. Cuma ve Cumartesi günü Şanlıurfa’da hava sıcaklığının 45 derecelere kadar çıkacağını belirtti.

Meteorolojiden uyarı! Şanlıurfa'da 45 dereceye kadar çıkacak

Meteoroloji uzmanları, Afrika üzerinden gelen çöl sıcaklıklarının yarın ve cumartesi pik seviyelere ulaşacağını belirterek atmosferde artan sera gazları ve fosil atıkların kullanılmasıyla gelecek yıllarda hava sıcaklıklarının artacağı uyarısında bulundu. Şanlıurfa'da hava sıcaklığı Meteoroloji'nin verilerine göre 45 dereceye çıkacak.

Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, Cuma ve Cumartesi günü Şanlıurfa’da hava sıcaklığının 45 derecelere kadar çıkacağını belirtti.

Son zamanlarda Ülke genelinde etkili olan Çöl sıcakları artarak devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek son günlerde yaşanan sıcak havalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tek Cuma ve Cumartesi günü Şanlıurfa’da hava sıcaklığının 45 derecelere kadar çıkacağını belirtti.