Memduh Büyükkılıç’tan amatöre 14 milyonluk dayanak

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Sümer Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen merasime Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh...

Memduh Büyükkılıç’tan amatöre 14 milyonluk dayanak

Memduh Büyükkılıç'tan amatöre 14 milyonluk dayanak - 30/11/2022

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sümer Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen merasime Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ali İhsan Kabakcı, AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Şaban Çopuroğlu, Yukatel Kayserispor Asbaşkanı Ali Çamlı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Memnun Önal, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, daire liderleri, amatör spor kulüpleri liderleri ve sportmenler katıldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’miz bir ticaret ve sanayi merkezidir. Bunun yanında kendisini her alanda geliştiren, insanların aradığı her şeyi bulan anlayış içerisinde ve en değerlisi büyükşehirlerin konforunu yaşatıp, büyükşehirlerin kasvetini yaşatmayan bir hizmet anlayışıyla sizlere layık oluyoruz. 16 ilçe belediye liderimizle ağabey kardeş mantığı içerisinde spor topluluğumuza hizmet etmeye ihtimam gösterdiğimizi vurgulamak istiyorum” dedi.

Kayseri’nin sporun merkezi olma yolunda çalıştıklarını vurgu yapan Büyükkılıç, “Elbette Kayserispor’umuz da bizim bir markamızdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Profesyonel sporun yanında aslolan altyapıyı oluşturacak olan amatör spordaki çalışmalarımız ve hizmetlerimizdir. Bu tarafıyla amatör spora dayanak vermeyi çok önemsiyoruz. Keyifli liderimizle da ahenk kültürü içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

“SPOR AKTİFLİKLERİ İLE MİLYONLARCA BİREYE ULAŞIYORUZ”

Başkan Büyükkılıç, spor aktiflikleri ile milyonlarca şahsa ulaştıklarının altını çizerek, “Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. marifetiyle Kayseri’mizin her bölgesinde hizmetlerimizi sürdürürken, sporda da çeşitliliği temel alarak tüm insanların beklentilerine karşılık verecek bir yaklaşım sergilediğimizi buradan paylaşmak istiyorum. Bu tarafta de milyonlarca şahsa ulaştığımızı, değişik spor çalışmalarıyla kesinlikle beşere dokunduğumuzu, bunun onurunu, gururunu taşıdığımızı belirtiyor, Spor A.Ş.’mize teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

“SPORDA ‘HER VAKİT VARIZ’ DİYORUZ”

Kayseri’yi sporun ve atletin merkezi haline getirmek için uğraş gösterdiklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

“Kırsalda bilhassa her beldede, her mahallede kesinlikle bir alanımız, spor alanında salonumuz var. Yüksek İrtifa Merkezi’mizi de hayata geçirmek suretiyle sporun ve atletin merkezi haline geliyoruz. Sadece bu sene 20 ekibin, yurt içinden ve yurt dışından, kamp yaptığını söz ediyorum. Şuanda 2 tane olan alana 6 tane daha ek edip, yüzme havuzumuzu, çok gayeli spor salonunu yapma kademesinde olduğumuzu belirterek, Kayseri’yi sporun ve atletin merkezi yapıyoruz. Geçenlerde Atlı Cirit Şampiyonası’nı izledik, Kayseri’yi cet sporunun merkezi haline getiriyoruz. Yüzme, tenis, atletizm konusunda çalışmaların yanı sıra yarı maraton ile Kayseri’miz kendisinden kelam ettirdi. Basketbol, voleybol yahut başka salon sporlarında ‘her vakit varız’ diyoruz ve amatör sporumuza takviyemizi sürdürmeye devam ediyoruz.”

Erciyes Kayak Merkezi’nin de kış dönemine hazır olduğunu belirten Büyükkılıç, orada öğrencileri ve kayak severleri yetiştirmek ismine Spor A.Ş.’nin etkinliklerini de hatırlattı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Memnun Önal ise “Büyükşehir Belediye Liderimizin kelam verdiği, 350 bin TL’den 1 milyon liraya çıkardığı materyal dağıtımı için burada bulunmaktayız. 135 bin atletimiz olan, 65 branşta 7 bin aktif futbolcu, 35 bin lisanslı atlet ile 180 bin kişilik en büyük sivil toplum örgütüyüz. Bu katkıyı veren Büyükşehir Belediye Liderimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Tören kapsamında, Kayseri’deki amatör spor kulüplerine 1 milyon TL fiyatında 4 bin 400 adet tişört, şort ve çorabın yer aldığı idman grubu, 110 adet dört numara futbol topu, bin 450 adet beş numara futbol topu dağıtımı yapıldı.