Beyoğlu’nda yaşlı kadın minibüsün altında kaldı

4 Şubat Cuma günü saat 09.00 sıralarında İstanbul’un Beyoğlu ilçesi Kocatepe Mahallesi Çaylak Sokak’taki konutundan...

Beyoğlu’nda yaşlı kadın minibüsün altında kaldı

4 Şubat Cuma günü saat 09.00 sıralarında İstanbul’un Beyoğlu ilçesi Kocatepe Mahallesi Çaylak Sokak’taki konutundan ekmek almaya çıkan Seher Hançer (70) yolda yürürken gerisinden geri geri gelen minibüsün altında kaldı.

Şoförün ileri hakikat hareket ettirmesiyle aracın artından kurtulan bayan acı içinde yerde kaldı.

Argümana nazaran, Seher Hançer’e çarpan minibüsün şoförü ve başka şahıslar yol ortasında kalan bayanı kenara alarak sıhhat takımlarına haber verdi.

BEDENİNDE 7 KIRIK OLUŞTU

İhbar üzerine gelen sıhhat grupları, olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde ambulansa aldıkları Seher Hançer’i hastaneye kaldırdı.

Kolları ve bacaklarıyla birlikte bedeninde 7 kırık oluşan Seher Hançer, hastanedeki 1 günlük tedavinin akabinde taburcu edilerek meskene gönderildi.

Tedavisi meskende devam eden ve hiçbir gereksinimini karşılayamadığı için çaresiz kalan Seher Hançer, kazaya neden olanların kendisiyle hiç ilgilenmediğini söyledi.

“HASTANEYE GELİP GEÇMİŞ OLSUN BİLE DEMEDİ”

Kazazede Seher Hançer “Bana çarptıktan sonra hiç onu hiç görmedim. Beni hastaneye bile götürmedi. Hastaneye gelip bir geçmiş olsun bile demedi. Ben sonuna kadar şikayetçiyim. Beni kollarım, bacaklarım kırık bıraktı. Karşı taraf beni haksız bulup, hatalı çıkarmış. Ben şikayetçiyim, beni bu halde bırakıp kayboldu gitti. Cumhurbaşkanıma sesleniyorum, benim hakkımı arasın, kollarımı elimden aldı hiçbir işimi göremiyorum. Bana çarpıp aracın altında ileri geri sürükledi. Ne hastaneye ne de konuta gelip hiç ilgilenmedi. Tedavimle de hiç ilgilenmedi, her yerim kırık, tedavi istiyorum. Avukatımız her şeyi halletti ‘biz ilgilenmiyoruz’ demiş çok zoruma gitti.” dedi.

“YOL KENARINA KOYMUŞLAR SONRA HİÇ İLGİLENEN OLMADI”

Kazazede bayanın kızı Hasibe Babayavrusu, “Annem konuttan çıkmış ekmek almaya gidiyormuş, yolun ortasına geldiğinde araç geri geri geliyormuş, çarpınca annem minibüsün altında kalmış. Sonra aracı tekrar ileri alıp çıkarmışlar ve yoldan alıp kenara koymuşlar. Daha sonra biz onu görmedik, kim olduğunu da bilmiyoruz. Avukatları hastaneye gelip ‘Bir şeyi yoktur’ diye rapor almışlar. Kollarında, omuzlarında, kalçada, parmaklarında ve kuyruk sokumu kemiğinde 7 kırık var. Annem sol taraftan kısmi felçli lakin bastonla gezerek kendi kendini götürüyordu ve kimseye muhtaç değildi. Bütün gereksinimlerini görüyordu.” diye konuştu.

POLİS KAMERA KAYITLARINI ALDI

Şikayet üzerine bugün Seher Hançer’in konutuna gelen polis güvenlik kamerası kayıtlarını alarak soruşturma başlattı.