İnşaatta istihdama destek hamlesi

GYODER, bu işbirliğiyle afetzedelerin istihdamına katkı sağlarken, kentlerin yine ihyası ve kentsel dönüşüm için muhtaçlık...

İnşaatta istihdama destek hamlesi

GYODER, bu işbirliğiyle afetzedelerin istihdamına katkı sağlarken, kentlerin yine ihyası ve kentsel dönüşüm için muhtaçlık duyulan insan kaynağını planlayacak. Yapı sanayisinde istihdam sorunu yaşandığını, pandemi ile başlayan bu sorunun sarsıntı bölgesinde de devam ettiğini söyleyen GYODER Lideri Mehmet Kalyoncu, işbirliğine ait şu açıklamalarda bulundu:

“Deprem bölgesi başta olmak üzere, ülkemizin konut stoğunun dönüşüm muhtaçlığını da düşündüğümüzde istihdam açığı, dalın en yeterli yönetilmesi gereken hususlarından biri. Sıvacısından kalıp ustasına, kule vinç operatöründen boya ustasına, iş sıhhati ve güvenliği şefinden proje müdürü ve mimara kadar pek çok işkolunda mavi yaka ve beyaz yaka ağır bir istihdam açığıyla karşı karşıyayız. Yenibiriş ile yapılan bu işbirliği sayesinde bölüm aradığı insan kaynağına çok daha süratli bir biçimde ulaşabilecek. Bu sayede zelzele bölgesinde başlayan kentlerin yine ihyası ve İstanbul’da hızlanacak olan kentsel dönüşüm başta olmak üzere ülkemizin değerli atılımlarında muhtaçlık duyulan insan kaynağı güzel planlanarak bu projeler akamete uğramamış olacak” dedi.

İnşaat bölümüne yönelik beyaz yaka ve mavi yaka eleman muhtaçlığına dikkat çeken Yenibiriş Yönetici Ortağı Uğur Karaboğa ise “Sektör temsilcileri, iş ilanlarını platformumuz üzerinden çeşitli avantajlarla yayınlayabilecek” sözlerini kullandı.

insaatta istihdama destek hamlesi 0 mHew9JM4

Uğur Karaboğa