İflasın Eşiğindeki Borsa Bu Altcoin’den Şaşırtıcı Miktarda Tutuyor!

İflas söylentilerinin ortasında, önde gelen borsa Gate.io, milyonlarca dolar pahasında trilyonlarca Shiba Inu (SHIB) tokenini...

İflasın Eşiğindeki Borsa Bu Altcoin’den Şaşırtıcı Miktarda Tutuyor!

İflas söylentilerinin ortasında, önde gelen borsa Gate.io, milyonlarca dolar pahasında trilyonlarca Shiba Inu (SHIB) tokenini elinde tutuyor. Bu durum altcoin için bir kaygı kaynağı mı?

Gate.io’nun bu altcoin’den şaşırtan ölçüde tutuyor

Popüler kripto borsa platformu olan Gate.io iflas söylentileriyle karşı karşıya. Önde gelen piyasa takipçisi Lookonchain, yakı tarihli bir tweet’te, Gate.io’da tutulan şaşırtan ölçüdeki Shiba Inu (SHIB) coinlerine dikkat çekti. Tweet, borsanın güncellenmiş kripto varlıklarını vurguluyor. Bu doğrultuda, altı cüzdana dağıtılan 1,44 milyar dolarlık değerli bir toplamı ortaya çıkardı. Listelenen varlıklar ortasında Shiba Inu, yaklaşık 52 milyon dolar pahasında 6 trilyondan fazla SHIB token ile önde gelen borsa varlıklarından biri olarak öne çıktı.

https://twitter.com/lookonchain/status/1664216395968831489

Gate.io’nun tez edilen mali istikrarsızlığına ait haberler hala yeni. Bu da kullanıcıları ve daha geniş kripto topluluğu ortasında kaygılara yol açtı. SHIB’nin borsanın varlık portföyünün değerli bir kesimi olmaya devam etmesi, SHIB tokeninin kıymeti üzerindeki potansiyel tesire ait soruları gündeme getirdi. Gate.io’nun iflasının yaklaştığına dair raporlar, Hotbit’in merkezi borsa hizmetlerini sonlandırma kararını takip ediyor. Shiba Inu yatırımcılarına 21 Haziran’dan evvel varlıklarını borsadan çekmeleri tavsiye edildi.

Önde gelen borsalar da büyük SHIB varlıklarına sahip

En büyük borsaların birden fazla, platformlarındaki Shiba Inu yatırımcılarının büyüklüğü nedeniyle kıymetli ölçüde SHIB tutuyor. Bu yılın başlarında, Kriptokoin.com olarak üzere, Binance’de tutulan SHIB tokenlerinin güncellenmiş sayısını bildirdik. Rapor, Binance’in Gate.io’daki SHIB ölçüsünün on katından fazlasına sahip olduğunu gösterdi. Bilhassa Binance, revize edilmiş Rezerv İspatı bilgilerine ait bir raporun akabinde 663.000.000 dolar kıymetinde 78,5 trilyon SHIB’yi denetim ediyor.

iflasin esigindeki borsa bu altcoinden sasirtici miktarda tutuyor 0 uQqp1I61

Benzer halde, Crypto.com’daki Shiba Inu ölçüsü da ilgi alımlı düzeyde. Zira, SHIB tokenleri, platformda Ethereum (ETH) tokenlerinden daha kıymetli bir yüzde oluşturuyor. Borsada 558 milyon doların üzerinde SHIB var. Buna ek olarak, Uphold’un Shiba Inu bakiyesi 921 milyar SHIB üzere daha mütevazı bir sayıda duruyor.

Shiba Inu’ya olan ilgi azalıyor mu?

2021 boğa piyasası sırasında göğüs coin’i Shiba Inu büyük ilgi gördü. Bu doğrultuda altcoin, fiyat rallilerine öncülük etti. Popülaritedeki bu artış, Shiba Inu ekosisteminin lokal merkeziyetsiz borsası (DEX) olan Shiba’yı 1,75 milyar dolarlık şaşırtan bir Toplam Kilitli Bedele (TVL) ulaştırdı. Bununla birlikte, bir vakitler milyar dolarlık sayılarla söz edilen tıpkı TVL büyük ölçüde düştü. DefiLlama’ya nazaran, ShibaSwap’in TVL’si şu anda 25,16 milyon dolar üzere epeyce yetersiz bir düzeyde.

Bu keskin düşüş, Shiba Inu ekosistemindeki akıllı mukavele projelerine hacim kazandırmaya yönelik yatırımcı ilgisinin eksikliğine işaret ediyor. Likidite sıkışıklığı, belli bir dijital varlık içindeki süreçlerde mevduat ve dönüşüm kıtlığı olduğunda ortaya çıkar. Bazen bu durum, çoklukla balina olarak isimlendirilen tesirli yatırımcıların iştirak eksikliğine bağlanabilir. Önde gelen bir tahlil platformu olan Santiment, on-chain bilgileri tahlil ederek, 1 ila 1.000.000 SHIB token’ı tutan kişisel yatırımcıların bakiyelerini artırdığını keşfetti. Bu durum, bu kümenin SHIB’in uzun vadeli performansına hala bir ölçü inandığını gösteriyor.

iflasin esigindeki borsa bu altcoinden sasirtici miktarda tutuyor 1 Ze5qCeUd

Elinde 1.000.000 ile 1.000.000.000 ortasında token bulunduran adreslerde ise bakiyelerde değerli düşüşler var. Bu durum da SHIB’nin artık performans gösteremeyeceğine dair inancın arttığını gösteriyor. SHIB’de vakit zaman ani yükselişler görülse de, genel olarak metrik azaldı. Raporlama sırasında SHIB’nin süreç hacmi 75,18 milyon dolar üzere mütevazı bir düzeyde duruyor.

Shiba Inu’nun likidite sıkışıklığına ek olarak, bir öteki tasa nedeni de hareketsiz sirkülasyondaki son artıştan kaynaklanıyor. Hareketsiz dolanım son 365 gün içinde taban seviyede kalırken, Santiment’in bilgileri son 90 gün içinde nispeten sık bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Tahlil platformunun bulguları SHIB’nin hareketsiz deveranının Mart ayı ile günümüz ortasında trilyonlara ulaştığını gösteriyor.