Hangi Altcoinler Boğa Paternine Sahip? Bu 6’sına Dikkat!

Altcoin piyasası ABD borç tavanı muahedesi üzere makroekonomik olayların akabinde ani bir artışa şahit oluyor....

Hangi Altcoinler Boğa Paternine Sahip? Bu 6’sına Dikkat!

Altcoin piyasası ABD borç tavanı muahedesi üzere makroekonomik olayların akabinde ani bir artışa şahit oluyor. Bu toparlanmanın ortasında, birkaç altcoin son kayıplarını telafi etmeye başladı. Yazının devamında, teknik tahlillere nazaran boğa sinyali veren altcoin’leri bulabilirsiniz.

Boğa paternine sahip altcoin’ler Haziran’da patlayabilir

Solana (SOL)

Solana, son beş haftalık düzeltme etabında kama formasyonunun yakınsayan iki trend çizgisi ortasında rezonansa girdi. Kademeli olarak birbirine yaklaşan trend çizgileri, satıcıların ivme kaybettiğini gösteriyor. Bunun da sonunda alıcıların trend çizgisi denetimini yine ele geçirdiğini yansıtıyor.

Böylece, 27 Mayıs’ta SOL fiyatı, modelin direnç trend çizgisinden büyük bir kırılma sağladı. Böylelikle piyasa hassaslığında olumlu bir değişime işaret etti. Şu an itibariyle, SOL fiyatı %1,89 gün içi yararla 21.05 dolardan süreç görüyor. Teknik tahliller, 24 yahut 26 dolar üzere fiyat düzeylerine %27 oranında yükselebileceğini gösteriyor.

hangi altcoinler boga paternine sahip bu 6sina dikkat 0 zcCNifsK

Chainlink (LINK)

Altcoin piyasasındaki son dalgalanma evresinin ortasında, Chainlink fiyatının yatay eğilimi 6,2 doları destekliyor. Bu seviyeyi baz takviye olarak kullanan LINK fiyatı, günlük vakit grafiğinde çift taban formasyonunun oluşumunu gösteriyor.

Bu model, yükseliş ivmesini biriktirir ve ekseriyetle direnç boyun çizgisinin kırılması üzerine kıymetli bir ralliyi tetikler. Şu anda, LINK fiyatı 6.56 dolardan süreç görüyor. Fakat bu modelin tesiri altında, teknik tahliller 6,68 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. Alıcılar bu direnci başarılı bir biçimde dayanağa dönüştürebilirse, bu altcoin %10 daha artarak 7,47 dolara ulaşabilir. Akabinde 8,5 ve 9,5 dolar direnç düzeyler var.

hangi altcoinler boga paternine sahip bu 6sina dikkat 1 rHA5JdsA

Cosmos (ATOM)

Günlük vakit grafiğinde ATOM, azalan bir üçgen modelinin oluşumunu gösteriyor. Teorik olarak, bu model bir düşüş trendi devam modeli olsa da, son fiyatının momentumunu yansıtan RSI yükseliyor.

Bu yükseliş sapması, altta yatan yükseliş momentumunun arttığını gösteriyor. Bu nedenle ATOM fiyatı genel eğilim çizgisini kırma mümkünlüğünü da elinde tutuyor. Günlük bir mum kapanışıyla bu dirençten üst istikametli bir kırılma, fiyatı %43 artırarak 15,4 dolara yükseltecek.

hangi altcoinler boga paternine sahip bu 6sina dikkat 2 163Pmdrq

Michaël van de Poppe, Litecoin’in halving ile ralli yapabileceğini söyledi

Popüler kripto analisti, Litecoin’in (LTC) üçüncü halving’e giden güçlü bir yükseliş trendine hazır olduğunu söylüyor. Poppe’ye nazaran, Litecoin halving rallisine başlamak için birinci olarak 93 dolar direncini aşmalı:

Bu grafikte pek çok dalgalanma var, lakin daha yüksek vakit dilimi direnci 93 dolarda. Şu anda, dayanak 82 dolarda bulundu ve güçlü bir sıçrama -> haftalık mum uygun görünüyor. Önümüzdeki hafta 93 doları kırarsak halving rallisi başlayabilir.

hangi altcoinler boga paternine sahip bu 6sina dikkat 3 LcWT4fMn

Litecoin’in sıradaki halving döngüsünün 2 Ağustos 2023’te gerçekleşmesi bekleniyor. LTC şu anda 91,54 dolardan süreç görüyor. Poppe’nin daha yüksek düzeyler için işaret ettiği birinci direnç 93 dolarda.

Polygon (MATIC)

Polygon’a gelince, kripto analistine nazaran MATIC, kıymetli bir direnç düzeyini aşmayı başarırsa %61’e kadar yükselebilir. Tahlillerine nazaran:

Gerçekten 0,95 doları geçtiğini görmek istiyorum, akabinde 1,30-1,50 dolara gerçek hızlanabiliriz. Durum bu türlü değilse, short durumlar aktifleştirilir ve long konumlar 0,75 dolardan alınabilir.

hangi altcoinler boga paternine sahip bu 6sina dikkat 4 66a9MjBO

Graph (GRT), altcoin boğalarını çağırıyor

Graph’ın (GRT) fiyatı, değerli bir dayanak düzeyinden geri döndü ve bir yükseliş dönüş modeli kaydetti. 8-15 Mayıs haftasında kıymetli dayanak düzeyini 0,105 dolar yine test ettikten sonra, fiyatı yıldızı paterni (yeşil ok) oluşturarak yükseldi. Bu hareket, ekseriyetle bir trendin aksine dönmesine yol açan bir yükseliş modelidir.

Ayrıca bu seviyeyi GRT fiyatının 6-13 Mart haftasında ulaştığı taban düzeyi ile birleştirdiğimizde bir çift taban formasyonu ortaya çıkıyor. Bilhassa, öbür bir yükseliş sinyali olan RSI (mavi çizgi) yükseliş sapması eşlik ediyor. Bu nedenle, GRT fiyatı yakın gelecekte uzun vadeli direnç düzeyini 0,175 dolar olarak yine test etmesi kelam konusu.

hangi altcoinler boga paternine sahip bu 6sina dikkat 5 KzXEy41f

GRT şu anda 0.1287 dolardan süreç görüyor. Kısa vadede boğaların birinci maksadı üçgenin direnci olan dolar bölgesi olacak. Bu düzey boğaları daha sonra 0,15 amacına yönlendirecek. Teknik indikatörler, GRT fiyatının önümüzdeki günlerde en yakın direncin üzerine çıkarak daha da yükseleceğini gösteriyor. Maksat 0,15 dolarda ve potansiyel daha yüksek düzeyler 0,175 dolarda.

Çin boğasına dikkat

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Bir Youtuber kripto analisti olan Luke Martin, Çin’den gelen son haberlerin akabinde yükseliş beklediği 5 altcoin’i paylaştı. Analistin ralli beklentisi, Çin’den gelen son gelişmelere dayanıyor.