Gulf Energy Kriptoya Yatırım Yapmak İstiyor

Gulf Energy CEO’su Sarath Ratanavadi, kripto piyasa değeri Kasım ayının en yüksek seviyesinden düşerken, piyasanın...

Gulf Energy Kriptoya Yatırım Yapmak İstiyor

Gulf Energy CEO’su Sarath Ratanavadi, kripto piyasa değeri Kasım ayının en yüksek seviyesinden düşerken, piyasanın “hala sağlam” ve büyüme için “yüksek potansiyele” sahip olduğunu belirtti.

Tayland’ın en zengin ikinci kişisi, yerel yönetimin incelemesine ve tekil yatırımcıların yerel borsalardaki azalan katılımına rağmen önümüzdeki aylarda kripto ile ilgili yatırımlarını artırmayı planladığını aktardı.

Gulf Energy Kripto Sektörüne Yatırımları Arttıracak

Elektrik şirketi Gulf Energy Development’ın CEO’su Sarath Ratanavadi, verdiği bir röportajda, şirketinin kazancını artırma adına ek kaynaklar yaratmak için kripto endüstrisine daha fazla yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Ratanavadi, son birkaç yılda gelirlerini artırmak için giderek daha fazla kripto paralara yönelen dünyanın başka yerlerindeki işletmeler tarafından benimsenen politikalara benzer bir tutum sergileyeceklerini söyledi. Bu firmalardan bazıları, Bitcoin’e milyarlarca dolar yatırım yapan iş yazılımı üreticisi MicroStrategy, elektrikli otomobil üreticisi Tesla, teknoloji holdingi Block ve Çinli fotoğraf uygulama firması Meitu yer alıyor.

Sarath Ratanavadi konu hakkında şöyle dedi:

“Blockchain teknoloji platformları ve kripto paralar, genel pazar güçlü kaldığı ve büyüme için “yüksek potansiyele” sahip olduğu için “şirketin en güçlü getirilerini sağlaması adına kilit itici güçler” olacak”

Gulf Energy CEO’sunun açıklamaları ve şirketin kararı Tayland’daki kripto para yatırımcı sayısı azalırken geldi.Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan alınan veriler, aktif hesapların sayısının Ocak ayında 692.000’den Temmuz ayında 260.000’e düştüğünü ve kripto fiyatlarındaki düşüşle aynı zamana denk geldiğini gösterdi. Ayrıca piyasanın içinde bulunduğu ayı koşulları ise piyasada yaklaşık yüzde 70 düşüşe neden olmuştu.

Buna karşın Ratanavadi etkilenmedi. Şirketinin kripto borsası Binance ile ortaklaşa Tayland’da bir kripto borsası açmayı planladığını ve aktif olarak lisans aradığını da söyledi.