Çınar’dan geleceğin umudu olan çocuk ve genç sanatçılara resim sergisi

Çınar Milletlerarası Kültür ve Sanat Derneği, çocuk ve gençlerin sanata teşvikini sağlamak gayesiyle fotoğraf standı...

Çınar Milletlerarası Kültür ve Sanat Derneği, çocuk ve gençlerin sanata teşvikini sağlamak gayesiyle fotoğraf standı düzenliyor. Ressam ve Eğitmen Funda Geniş Soy’un rehberliğinde yıl boyunca ortaya çıkan eserler, 11 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’te açılacak olan stantla sanatseverlerle buluşacak. Standın açılışında piyano eğitmeni Elmira Seidova ve öğrencileri de kısa bir müzik dinletisi sunacak.

Sanatla büyüyen, sanatı büyüten ve sanat kültürüyle beslenen çocukların, gençlerin çalışmalarını sergilemekten memnunluk duyduklarını lisana getiren Dernek Lideri Rabia Babaoğlu, sanatsever yetenekli çocuklara her manada takviye verdiklerini, bugünün yetenekli çocuklarını geleceğin sanatkarları olarak profesyonel bir formda yönlendirmeyi prensip edindiklerini tabir etti. Babaoğlu; bu yıl birinci sefer gerçekleştirilecek standın klasik hale getirilerek çocukların yapıtlarını sanatseverlerle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

“SANATSAL ÇALIŞMALAR EĞİTİM HAYATINI DA OLUMLU ETKİLİYOR”

“Çocukların yeteneklerini gerçek adımlarla geliştirmek bizler için çok önemli” diyen Çınar Milletlerarası Kültür ve Sanat Merkezi Eğitmeni Ressam Funda Geniş Soy, eğitimlerinin emelinin çocukların yeteneklerini özgürce geliştirip kendi yapıtlarını üretmesine imkan sağlamak olduğunu vurguladı. Çocukların sanatla ilgilenmesinin kendileri için çok değerli olduğunu da tabir eden Eğitimci Geniş Soy, sanatın çocukların yalnızca yeteneklerini değil toplumsal muvaffakiyetlerini ve eğitim hayatlarını olumlu istikamette etkilediğine, motivasyon manasında katkı sağladığına dikkat çekti.

Çınar Memleketler arası Kültür ve Sanat Derneği’nin hedeflerinden biri de çocukların ilgi duyduğu teknik ve gereci bir ortaya getirerek, özgürce kendilerini sanatla söz edebileceği ferdi ve küme çalışmalarına imkan veren eğitim programlarını yürütmek. Bu programların bir eseri olan stantta; 30 öğrencinin karakalem, sulu boya, kuru boya ve akrilik teknikleri ile çalıştığı 40’a yakın eser yer alıyor. Stant 11-18 Haziran tarihleri ortasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat