“Gönüllüler Grubu” 28. kez sağlık yardımı için Nijer’de

“Gönüllüler Grubu” 28. defa sıhhat yardımı için Nijer’de İSTANBUL – Gönüllüler Kümesi, çeşitli ameliyatlar yapmak...

“Gönüllüler Grubu” 28. kez sağlık yardımı için Nijer’de

“Gönüllüler Grubu” 28. defa sıhhat yardımı için Nijer’de

İSTANBUL – Gönüllüler Kümesi, çeşitli ameliyatlar yapmak ve toplanan sıhhat yardımlarını götürmek üzere Nijer’e gitti.

Aralarında 40 sağlıkçı, 11’i lojistik olmak üzere 51 kişilik grupla Nijer’e hareket etmek için yola çıkan Gönüllüler Koordinatörü İbrahim Ceylan, İstanbul Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, Sıhhat Bakanlığı ile Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı Başkanlığının ve Türk Hava Yolları’nın katkılarıyla Nijer’e gideceklerini kaydetti.

Bölgeye 28. sefer sıhhat yardımı için gittiklerini ve yaklaşık 300 ton materyal de götürdüklerini anlatan Ceylan, “Cerrahi materyal ve ilaçlarımızı yanımızda götürüyoruz. İnşallah bu seyahatimizde 750’ye katarakt ameliyatı, 450 cerrahi ameliyat, yaklaşık 2 bin’e yakın diş çekimi, 900 kulağa müdahale üzere projelerimiz var. Bildiğiniz üzere yalnızca sıhhat alanında değil birebir vakitte 1600’e yakın su kuyumuz var ve yetimhanemiz var. 26 bin bireye de şeci teslim ettik. İnşallah bu projelerimizde sağlıklı devam edecek.” diye konuştu.

Birçok derneğin de çalışmada paydaşları olduğunu belirten Ceylan, başta Sıhhat Bakanlığı, TİKA ve THY olmak üzere destekçilere teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Zafer Peker – Sıhhat