Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yeni dönem! Mehmet Muharrem Kasapoğlu görevi Osman Aşkın Bak’a devretti

Yeni kabinede misyon yapacak bakanların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasının akabinde zaman teslim merasimleri devam ediyor....

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yeni dönem! Mehmet Muharrem Kasapoğlu görevi Osman Aşkın Bak’a devretti

Yeni kabinede misyon yapacak bakanların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasının akabinde zaman teslim merasimleri devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık’ta düzenlenen merasimle misyonu yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a teslim etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda periyot teslim merasimi düzenlendi. Evvelki bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, vazifesi yeni bakan Osman Aşkın Bak’a teslim etti.

Mehmet Kasapoğlu, dönem teslim merasiminde şu açıklamaları yaptı:

Demokrasi olgunluğuyla, halkımızın teveccühüyle 85 milyonun kazandığı bir seçim periyodu geçirdik. Ondan sonra da ‘Başlasın Türkiye Yüzyılı’ dedik. Bugü yeni bir periyodu başlatıyoruz. Heyecanlı, memnun ve his dolu olduğumu söylemek istiyorum. Bu vazifeler büyük onur. Bu aziz millete hizmet etmek büyük onur. Halkımıza teşekkür ediyorum. SAygıdeğer Cumhurbaşkanımıza bu kutlu vazifesi bize verdiği için, her vakit takviyelerini gösterdiği için şükranlarımı sunuyorum. 5 yıl evvel bu görüntüyü tekrar yaşamıştık. Hoş bir 5 yıl geçirdik. Bu misyonu öbür bir arkadaşımıza da devredebilirdik lakin hoş ağabeyime devrediyorum. Bu vazifesi yapabildiğim için Rabbim şükrediyoru. Gururuum ve heyecanım çok güçlü. Cumhurbaşkanımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Ağır bir 5 yıl geçirdik. Ülke ve bakanlık olarak şiddetli süreçlerden geçtik. Her daim Cumhurbaşkanımızın ve kıymetli bakanımın takviyelerini gördük. 2018, Türkiye için bir başlangıçtı, bugün de o denli. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bir yola girdik. Başarıyı ve randımanı arttırmak için bir yola girdik. Atletlerimiz ve şampiyonlarımız burada. Onlar için bakanlıkta yeni bir yapılanma ortaya koyduk. Kolay mıydı? Değildi. Değişime direnç olmadı mı? Oldu. Bunları birlikte başardık. Sizlerin dayanağıyla başardık. Ne yaptıysak birlikte yaptık. Biz birebir grubun oyuncularıyız, önderimiz , Cumhurbaşkanımızla birebir yolda çaba edeceğiz.

Değerli bakanımız Osman Aşkın Beyefendi, bu mevkideki misyonunu gençler ismine daha üstlere taşıyacaktır. Bizler de onun yol arkadaşı olarak uğraşımızı, inancımızı ve motivasyonumuzu en üst seviyede ortaya koyacağız. Bu yol kutlu yol. Bu 5 yıl boyunca tüm kabine üyelerinin eforlarıyla, özverileriyle eşsiz bir başarıyı ortaya koyuştur. Tüm kabine arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni kabinemiz de bu çıtayı en hoş formda daha büyük ufuklara taşıyacaktır.

5 yıl boyunca ülkemizin hiçbir bölgesini ayırt etmeden, hiçbir insanını birbirinden ayırmadan çalıştık, çabaladık. 70 binden fazla bireye ulaşan bakanlık ailesi var. Bize el veren, güç veren tüm arkadaşlarıma minnet doluyum. 81 vilayetimizde, ilçelerimizde bu bayrağı taşıyan her bir arkadaşımla gurur duyuyorum. Amaçlarımıza varma konusunda bize takviye oln herkese minnet duyacağım. Her şey kayedilir. Tarih, her şeyi muharrir uygunuyla kötüsüyle. Bu hoşlukların hiçbiri unutulmayacaktır. Bu ulu bayrak, ülkede her daim dalgalanacaktır. Bu bayrak için herkes sonuna kadar çalışacaktır. Türkiye Yüzyılı büyük bir vizyondur. Herkesin mevkisindeki rolünü dostça ve centilmence oynayarak bu vizyonu gerçekleştirecektir. AK Parti takımları uzun yıllardır bir destan yazmaktadır. Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve oluşturduğu takımın başarısı başka ülkeler tarafından anlamlandırılamıyor.

Yurtlarımızdaki başarımız inanılmaz bir düzeydedir. Vilayetlerimizde ve bakanlık merkezimizde gecesini gündüzüne katan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. %100 yerleşme oranı bir ihtilaldir. Bu da büyüyerek devam edecektir.

Bugün bu misyonu, bedelli ağabeyime devretmekten ötyürü çok memnunum. Sayın bakanım, Rabbim sizi tüm fitne ve fesatlardan korusun. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve sizin öncülüğünüzde bu çıta daha da yükselecektir. 70 bin çalışma arkadaşımı gönülden seviyorum. İnşallah kardeşliğimiz devam edecek. Bizler maraton koşucularıyız. Kenetlenmiş kardeşler olarak bu maratonu kşmaya devam edeceğiz. Niyet ve inanç tıpkı. Bana takviye olan tüm çalışma arkadaşlarıma, tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Sevgili eşime teşekkür ediyorum. Onun takviyesi çoktu. Vakit ayıramadığım evlatlarıma ve pahalı aile büyüklerime şükranlarımı sunuyorum. Anne ve babama teşekkür ediyorum. Bu süreçte amcamı kaybettim. Onun da takviyesi çoktur, onu da rahmetle anıyorum. Her şey gönlümüzde olsun. Rabbim yardımcınız olsun sayın bakanım.