MoneyGram CEO’su, Stablecoinler ile Para Transferlerinde Gelecek Görüyor

Önde gelen para transfer şirketlerinden MoneyGram, Stellar ortaklığında kullanıcıların stablecoin ile yurtdışına para transfer etmelerini...

MoneyGram CEO’su, Stablecoinler ile Para Transferlerinde Gelecek Görüyor

Önde gelen para transfer şirketlerinden MoneyGram, Stellar ortaklığında kullanıcıların stablecoin ile yurtdışına para transfer etmelerini sağlayacak yeni bir hizmet başlatmaya hazırlanıyor.

Ripple’ın eski ortaklarından ve önde gelen para transfer şirketlerinden biri olan MoneyGram, stablecoinler ile yurtdışına para transfer hizmeti başlatmayı planlıyor. İlk olarak Ekim 2021’de duyurulan plan için Stellar ile bir ortaklık kurulmuştu. Bu ortaklık aracılığıyla kullanıcılar USD Coin (USDC) aracılığıyla gerçek zamanlı para transferleri yapabilecekler. Bloomberg tarafından aktarılan habere göre şirket, kullanıcıların stablecoinlerini MoneyGram acentelerinde nakit paraya dönüştürmelerini sağlayacak. MoneyGram CEO’su Alex Holmes konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kripto dünyası ve fiat dünyası bugün gerçekten uyumlu değil. Kripto dünyasından fiat dünyasına bir köprü olmaya çalışıyoruz.”

LUNA ve UST’nin çöküşünün yarattığı belirsiz atmosfere rağmen Holmes, dijital para birimlerinin geleceğine hala inandığını söyledi. CEO ayrıca konu hakkında şunları söyledi:

“Kripto paralar açıkça kalıcı olacak ve son zamanlardaki satışlara ve oynaklığa rağmen uzun süre burada kalmaya devam edecek. Bunu benimsemenin, ana akım haline getirmenin önemli olduğunu düşünüyorum.”