Geleceğin Girişimcileri için TEKNOFEST İzmir Heyecanı Başlıyor

SANKO Holding’in yürütücülüğünde dördüncü sefer düzenlenen ve bu yıl rekor iştirakle 19 bin üzerinde grubun,...

Geleceğin Girişimcileri için TEKNOFEST İzmir Heyecanı Başlıyor

SANKO Holding’in yürütücülüğünde dördüncü sefer düzenlenen ve bu yıl rekor iştirakle 19 bin üzerinde grubun, 55 binin üzerinde gencin başvurduğu TEKNOFEST Etraf ve Güç Teknolojileri Yarışması’nda İzmir için geri sayım başladı. İstanbul ve Ankara’dan sonra 27 Eylül-1 Ekim tarihleri ortasında Çiğli Havalimanı’nda gerçekleşecek TEKNOFEST İzmir’de de SANKO Holding geleceğin teknolojisini üretecek gençlerin final ve ödül heyecanını paylaşacak.

 

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST’in ana paydaşlarından SANKO Holding, 27 Eylül-1 Ekim tarihleri ortasında Çiğli Havalimanı’nda gerçekleşecek TEKNOFEST İzmir’de geleceğin teknolojisini üretecek gençleri desteklemeyi sürdürüyor.

 

SANKO Holding’in 2020 yılından bu yana yürütücülüğünü üstlendiği TEKNOFEST Etraf ve Güç Teknolojileri Yarışması ile toplumda yenilenebilir güç kaynaklarının kullanımı ve güç verimliliği kültürü oluşturulması; verimlilik ve etraf bahislerinde farkındalığın artırılarak yenilikçi ve teknolojik fikirlerin geliştirilmesi hedefleniyor. 

 

Yarışma, endüstriyel işletmelerin uyguladığı güç verimli ve etraf hassas uygulama projelerini ve teknolojileri ortaya çıkararak bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasını sağlamak, genel manada endüstriyel alanda güç verimliliğini artırmak emelini taşıyor.

 

Bu yıl birinci sefer girişimcilik projelerinin de dahil edildiği TEKNOFEST İzmir’de, Etraf, Güç ve İklim Teknolojilerinin yanı sıra ‘Turizm Teknolojileri ve Oyun’, ‘Engelsiz Ömür Teknolojileri’ ile ‘Sağlık ve Düzgün Ömür Teknolojileri’ projeleri yarışıyor. Müsabakanın sonuçları TEKNOFEST İzmir’de açıklanacak ve ödül merasimi gerçekleşecek.

 

Dünya dönüşüyor, TEKNOFEST geleceği şekillendiriyor

TEKNOFEST’in gençlerin geleceğe umutla bakmasını sağlayan ve muvaffakiyete teşvik eden büyük bir tertip olduğunu belirten SANKO Holding İdare Şurası Lideri Adil Sani Konukoğlu, TEKNOFEST’in gençlere fikirlerini sunma imkanı vererek geleceği şekillendirdiğini tabir ederek, “TEKNOFEST gençlere, gençler bize ilham veriyor.  Büyük bir gururla dört yıldır TEKNOFEST’in ana paydaşları ortasında yer aldığımız TEKONOFEST’in sinerjisinin ülkemizi çok ileri noktalara taşıyacağına inanıyoruz. Dünyanın her alanda dönüşüme uğradığı bir süreçten geçiyoruz. Bu şuurla hem ülkemiz hem de insanlık ismine geleceğin teknolojisini üreten, topluma yararlı olacak projeler geliştiren gençlerimizin her vakit destekçisi olmalıyız.” halinde konuştu. 

 

2023’te 19 bin 52 kadro, 55 bin 625 yarışmacı katıldı

 SANKO Holding’in yürütücülüğünde düzenlenen Etraf ve Güç Teknolojileri Müsabakasına ilgi her geçen yıl artarak devam ediyor. 2020 yılında Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST Etraf ve Güç Teknolojileri yarışına 1.468 ekip başvururken, 2021 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen TEKNOFEST yarışına 2 bin 462 grup müracaatta bulunmuştu. Trabzon ve Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST 2022’de ise 8 bin 778 müracaat yapılmıştı. 

 

TEKNOFEST 2023 Etraf ve Güç Teknolojileri Yarışması’na, ‘Üniversite ve Üzeri Seviyesi’ ve ‘Lise Seviyesi’ kategorilerinde düzenlenen yurt içi ve yurt dışından toplam 19 bin 52 takım ve 55 bin 625 yarışmacı müracaat yaparken 86 grup finalde yarış hakkı elde etti.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı