Dikkat: Bu Altcoin Balinaları, Yüz Milyarlarca Coin Sattı!

Altcoin PEPE, son vakitlerde yatırımcılarına büyük kayıp yazdırıyor. Coin’in pahası düşmeye devam ederken birçok büyük...

Dikkat: Bu Altcoin Balinaları, Yüz Milyarlarca Coin Sattı!

Altcoin PEPE, son vakitlerde yatırımcılarına büyük kayıp yazdırıyor. Coin’in pahası düşmeye devam ederken birçok büyük cüzdan, daha fazla kayıp yaşamamak için, varlıklarını elden çıkarıyor. İşte detaylar…

Altcoin balinaları, PEPE satışı yapıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, son vakitlerin tanınan altcoin projesi olan PEPE coin, birkaç haftadır güç durumda. Çünkü kripto para ünitesi, son 24 saat içinde kıymetinin yüzde 15’ini kaybederek bir öbür değerli düşüş daha yaşadı. Bu gerilemenin yansımaları, şu anda havlu atan ve varlıklarını kıymetli kayıplarla elden çıkaran birtakım büyük yatırımcılar için bilhassa sert oldu. Lookonchain, büyük balinaların ve akıllı paranın PEPE varlıklarını faal olarak sattığını bildirdi.

https://twitter.com/lookonchain/status/1665689366855925762

Bu satışların tesiri, iki kıymetli yatırımcının son süreçlerinde açıkça görülmektedir. Yalnızca bir saat evvel bir balina, yaklaşık 761.000 dolar fiyatında 649 milyar PEPE tokenını borsaya yatırdı. Bu hareket, coinin gelecekteki beklentilerine olan inanç eksikliğini göstermektedir. Ayrıyeten, daha evvel PEPE’den 1.182 ETH (2,2 milyon dolara eşdeğer) fiyatında değerli yararlar elde eden 0x4614, kısa mühlet evvel 76 ETH (yaklaşık 142.000 dolar) ziyanla 375,8 milyar PEPE token sattı. Emsal biçimde, PEPE’den 352.000 dolar kazanan 0x6544, 257,9 milyar PEPE token satmaya karar vererek 35.000 dolar ziyan etti.

Diğer göğüs coinler de düşüyor

Ne yazık ki, göğüs coinlerin birçok da PEPE’nin gerilemesini paylaşıyor üzere duruyor. CoinMarketCap’ten alınan bilgiler, büyük göğüs coinlerin neredeyse tamamının şu anda kıymetli kayıplar yaşadığını ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yedi gün içinde Dogecoin (DOGE) yüzde 8,2, SHIB yüzde 7,5, PEPE yüzde 30 ve FLOKI yüzde 15 bedel kaybetti. Bu istatistikler, göğüs coin dalındaki hakim olumsuz duyguyu vurguluyor.

dikkat bu altcoin balinalari yuz milyarlarca coin satti 0 BrSazjyr

PEPE Coin ve öteki göğüs coin’lerin düşüşü çeşitli faktörlere bağlanabilir. Birinci olarak, düzenleyici tasalar kripto para dünyası üzerinde belirmeye devam ettikçe piyasa hassaslığı bozulmakta. Hükümetler ve düzenleyici kurumlar bölümü daha yakından inceliyor, bu da yatırımcılar ortasında belirsizliğe ve ihtiyata yol açıyor. Buna ek olarak, bir vakitler göğüs coinleri çevreleyen birinci heyecan ve spekülatif çılgınlık azalmaya başladı. Çünkü birçok yatırımcı hayal kırıklığına uğradı ve kayıplarını azaltmaya çalıştı.

Daha geniş kripto para piyasası olgunlaştıkça, yatırımcılar giderek daha seçici hale geliyor. Yatırımcılar güçlü temellere, gerçek dünya yararına ve sağlam geliştirme gruplarına sahip projelere odaklanmakta. Çoklukla “parodiler” yahut “şakalar” olarak yaratılan göğüs coin’ler tipik olarak bu özelliklerden mahrum. Bu da onları kıymetli fiyat dalgalanmalarına ve piyasa düşüşlerine karşı daha hassas hale getirir. PEPE Coin ve başka göğüs coinlerin bu son gerilemeden kurtulup kurtulamayacağı şimdi muhakkak olmasa da, mevcut piyasa eğilimleri önlerinde şiddetli bir yol olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar kayıplarla boğuşurken düzenleyici belirsizlik devam ediyor.