Standard Profil Meksika’da ikinci fabrikasını açtı

Standard Profil, Kuzey Amerika’da üretim yapan otomotiv devleri için stratejik bir üretim üssü olan Guanajuato,...

Standard Profil Meksika’da ikinci fabrikasını açtı

Standard Profil, Kuzey Amerika’da üretim yapan otomotiv devleri için stratejik bir üretim üssü olan Guanajuato, Meksika’da ikinci fabrikasını açtı.

Otomotiv sızdırmazlık sistemleri alanında dünya çapında başkan firmalardan biri olan Standard Profil, yeni tesis yatırımlarıyla büyümesini sürdürüyor. Standard Profil, uzun müddettir muvaffakiyetle faaliyet gösterdiği ülkelerden biri olan Meksika’da ikinci fabrikasını açtı.

Meksika Guanajuato’da bulunan ve toplam 11.716 m2 alana sahip bu yeni fabrikanın birinci etabında 300 kişi istihdam edilecek. Standard Profil, yeni fabrikada kendi alanının devlerinden Ford, Tesla, Volvo, Rivian ve Audi için üretim yapacak.

Standard Profil’in Meksika’daki ikinci fabrikasının açılışı özel bir merasimle gerçekleşti. Merasime Guanajuato Valisi Lic. Diego Sinuhe Rodriguez Vallejo, Apaseo el Grande Belediye Lideri Jose Luis Oliveros Usabiaga ve Ekonomik Kalkınma Yöneticisi Alfaro Gomez de katıldı. Merasime bölgedeki öteki vilayetlerin bedelli protokol üyeleri de katıldı.

Törende bir konuşma yapan Standard Profil CEO’su Dr. Klaus Elmer, Meksika’da ikinci fabrikalarını açmaktan büyük memnunluk duyduklarını belirtti. Standard Profil Kümesi’nin Amerika kıtasındaki birinci yatırımını 2014 yılında Meksika’da yaptığını hatırlatan Elmer, şunları söyledi:

“Tam 45 yıl evvel Türkiye’de başlayan Standard Profil’in kıssasında değerli bir dönüm noktasına daha şahit oluyoruz. 1977 yılında kurulan Standard Profil, dünya çapında otomotiv sızdırmazlık sistemleri üreten önder firmalardan biridir. Bugün geldiğimiz noktada Almanya’daki merkezimiz ile Meksika, Bulgaristan, Çin, Fas, İspanya, Güney Afrika ve Türkiye’de üretim tesislerimiz bulunmaktadır. Bu global üretim ağı ve Avrupa, ABD ve Çin’deki tasarım ofislerimiz, otomotiv sanayisinin en ünlü şirketleri için özel tahliller sunuyoruz. Ve bugün Meksika’da ikinci fabrikamızı açıyoruz. Artık bu yeni fabrikanın getireceği itici güçle yeni başarılara, yeni projelere gerçek yol alıyoruz.”

Törende ayrıyeten Guanajuato Valisi Lic. Diego Sinuhe Rodriguez Vallejo, Apaseo el Grande Belediye Lideri Jose Luis Oliveros Usabiaga ve Ekonomik Kalkınma Yöneticisi Alfaro Gomez birer konuşma yaptılar.

Vali Sinuhe yaptığı konuşmada Standard Profil’in devlete, halka ve hükümete duyduğu inancın altını çizdi. Sinuhe, “Standard Profil’in bir yatırımını daha görmekten çok memnunum. Guanajuato’da bu global şirkete sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Bu yeni fabrika ile daha fazla istihdam yaratacağız, bu da iktisatların büyümesi için bize dayanak olan devletimiz için kıymetli. Standard Profil, Guanajuato ve halkı için çok düzgün bir ortak ve müttefiktir. Daha fazla yatırım için maksadımızı daha da ileri taşıyacağız ve Guanajuato’da bir muvaffakiyet öyküsü yazacağız.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı